Veřejné akvárium v České Lípě vás zve do kina

Verze pro tisk |

Ve středu dne 17.10. 2018 od 18. hod. pořádá Spolek Prales dětem veřejné promítání filmu „Před povodní“ od Leonarda DiCapria s následnou besedou o naší společné budoucnosti na Zemi, která nám již dává příliš silně najevo, že jsme lidstvo výrazně chybující.

Vašimi průvodci besedou budou Milan Jeglík a Zuzana Koloušková, zástupci spolku Prales dětem, který se zabývá ochranou deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat na Sumatře v Indonésii. Během besedy se dozvíte o aktuálním dění v terénu, a také o možnostech, jak jednoduše může každý z nás, už jen svým přístupem a chováním pomoci zachovat krásu a unikátnost divoké přírody. Hudební doprovod celým večerem zajistí Jiří Predka – kytara a Michaela Mülhanzová – příčná flétna. Zazní skladby z Indonésie, Austrálie a jižní Ameriky.

Veřejné akvárium spolupracuje se spolkem Prales dětem už více jak 5 let a loni jsme společně otevřeli (v akváriu v OD Banco – 1.p) vzdělávací fotografickou výstavu. Nejbohatší ekosystémy planety Země, která navazuje na živou expozici akvárií. Ve spolupráci s městem Česká Lípa tak vzniká místo, kde mohou kolektivy dětí našich školek a škol, po předchozí rezervaci, zdarma navštívit tuto unikátní a ojedinělou expozici v centru města, a zažít tak netradiční hodinu přírodopisu. Veřejné akvárium je samozřejmě přístupné široké veřejnosti.

Vstupné do kina je dobrovolné a výtěžek je určen na podporu spolku Prales dětem. Proto přijďte podpořit tyto unikátní projekty.

Budeme se na vás těšit.

Petr Jasanský
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru