Turisté oslavují

Verze pro tisk |

V tomto roce je čas si připomenout historii nejen Československé republiky, ale také 130. let od založení celostátní organizace Klubu českých turistů. A my v České Lípě máme také své již 90. narozeniny. Připomínáme si je v těchto dnech výstavkou v prvním patře KD Crystal.

A také v sídle KČT Česká Lípa na Děčínské 1414 – Vila Adéla, kde si na mnoha panelech připomínáme zejména posledních pět let naší bohaté činnosti. Tato výstavka je pro veřejnost volně přístupná každý všední den mezi 13:00 až 17:00 až do 6. října, kdy odtud startuje 23. ročník turistické akce S Adélou Českolipskem.

Použil jsem označení bohaté. Vždyť každý rok pořádáme přes stovku výletů, besed s promítáním, máme své webové stránky, každý týden vydáváme internetové turistické zpravodajství, udržujeme ve městě několik vývěsek. Pro starší část z naší zhruba 200 členné základny pořádáme několikrát v měsíci procházky, tady počítáme i s lidmi o holích či s jiným lehčím zdravotním postižením.

Tento program je označen Senior 70 a protože mnozí ze starších nemají přístup k Internetu, měsíční plány jim kopírujeme v papírové podobě. Pro zdatnější a mladší turisty pořádáme i týdenní pobyty v naší vlasti mnohdy spojené s přechody horských pohoří. Organizujeme a soutěžíme v systematickém zdolávání hor a kopců. Téměř každý den mají naši členové a příznivci možnost se zúčastnit nějaké zpravidla turistické akce.

Nahoru