Tomíci opět usmaží topinku a nově i placku pro dobrou věc

Verze pro tisk |

V sobotu 8. prosince na Vodním hradě v rámci vánočního jarmarku proběhne šestý ročník Dobročinné topinky. Jedná se o akci, kterou pořádají mladí turisté z českolipských turistických oddílů Dakoti a Chippewa. Cílem je prostřednictvím prodeje čerstvě usmažených topinek vybrat peníze na předem daný účel a pomoci tak vybrané osobě z České Lípy nebo nejbližšího okolí.

V loňském roce jsme podpořili rodinu dvouleté Terezky v boji s těžkou nemocí. Letošní výtěžek z prodeje topinek půjde na podporu Antonína Poláčka ze Starých Splavů, který trpí dětskou mozkovou obrnou a sekundární epilepsií. Veškeré peníze z prodeje topinek půjdou na rekonstrukci dětského pokoje, který nevyhovuje potřebám dospělého handicapovaného člověka. Antonín je již dospělý 24letý muž a péče o něj je náročná, je třeba přizpůsobit pokoj a pomoci tak rodině, aby lépe zvládali každodenní úkony. 

Letošní ročník je specifický tím, že jsme rozšířili „sortiment“ a budeme smažit nejen topinky na Vodním hradě, ale také bramborové placky s povidly nebo česnekem. Prodej výborných placek bude na novém místě a to v průjezdu u Menclů v Moskevské ulici. Je to kousek od Vodního hradu hned za velkým parkovištěm na rohu ulic U Synagogy a Moskevské.

Celou akci již tradičně podpořili Jizerské pekárny spol. s r.o., které věnují bochníky chleba, podporu jsme nalezli i u ředitelky hradu Lipý paní Jiřiny Kučerové a také u manželů Menclových, kteří nám poskytli místo na smažení placek a topinek. Přijďte tedy nasát nejen vánoční náladu, ale také pomoci dobré věci zakoupením vybraných táborových lahůdek, které vám s úsměvem a nadšením sobě vlastním mladí tomíci rádi připraví.

www.tom-dakoti.cz
www.tom-chippewa.cz
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru