Tipy pro děti duben

Verze pro tisk |

Divadelní Maxipes Fík
Divadlo Krapet Praha přiváží v jednom divadelním balení kompletní příhody přerostlého mluvícího inteligentního psa a jeho kamarádky Áji známé z knihy spisovatele Rudolfa Čechury s ilustracemi Jiřího Šalamouna a především ze stejnojmenného večerníčku. Představení, které kombinuje činohru s loutkou a komedii s dobrodružstvím, je vhodné pro děti od 3 let.
6. 4., Jiráskovo divadlo a Městké divadlo Nový Bor

Anime Mirai, dívka z budoucnosti
Dechberoucí japonské anime Mamoru Hosody je jemným filmem o křehkosti a kráse rodinných vztahů. Odehrává se v magické zahradě, kde se mísí realita s fikcí i minulost s přítomností a budoucností, v níž se hlavní hrdina potkává s různými generacemi své rodiny v dospělém i dětském věku. Postupně se tak učí o odlišných podobách rodinné lásky. Film je pro všechny od 5 let.
V kinech od 11. 4.

Pojďte pane, budeme si hrát na divadle
Představení pro děti od 4 let na motivy známé animované pohádky je nabité úžasnými humornými příběhy dvou medvědích brášků, kteří si hrají napůl mezi skutečností a fantazií. V pestrém představení Pražského Liduščina divadla uvidíte tři medvědí příběhy, artistu a dokonce opravdového kouzelníka.
13. 4., Kulturní centrum Sever, Cvikov

Mia a bílý lev na plátně
Rodinné dobrodružství Gillese de Maistre, držitele řady ocenění včetně dětské ceny a ceny diváků z Cannes, vypráví o dívce a jejím přátelství s bílým lvem. Jedenáctiletá Mia dostane malého bílého lva a stanou se z nich nerozluční kamarádi. Když ale trochu povyrostou a přestanou být mláďata, musí spolu utéct do africké divočiny, aby vzácné zvíře zachránili před lovci trofejí.
V kinech od 25. 4.

Filmová Cesta do pravěku
Fantasticko-dobrodružná legenda Karla Zemana se vrací po více jak 60 letech do kin. Čtyři zvídaví kluci plují na malé pramici přes dobu ledovou až na samý počátek života na planetě Zemi. Mnohdy nebezpečné dobrodružství s dinosaury, mamuty a šavlozubými tygry geniálně kombinuje hraný film s loutkovými triky a k jeho lásce a inspirativnosti se vyznal i tvůrce Jurského parku, Steven Spielberg.
V kinech od 25. 4.

 

Nahoru