Táborové speciality pomáhaly

Verze pro tisk |

V České Lípě se 8. prosince opět smažily topinky pro dobrou věc. V rámci vánočního jarmarku na místním Vodním hradě, tomíci z oddílů Dakotů a Chippewů oprášili táborová kamna, a celý den smažili chleby a podávali výborný teplý čaj. Letošní akce byla specifická tím, že jsme rozšířili nabídku táborových specialit. Kromě topinek, jsme nedaleko Vodního hradu na jiné adventní akci, pekli bramborové placky s povidly nebo česnekem.

Kroky většiny návštěvníků hradu, díky blízkostí obou akcí, mířily právě sem a my toho využili a nabídli příchozím netradiční lahůdku, která není běžným sortimentem předvánočních akcí. Díky sociálním sítím a přátelům lidé o akci věděli a někteří přišli právě kvůli našim dobrotám nebo lépe řečeno přišli přispět na Toníka, pro kterého byl výtěžek z celé akce určen.

Toník je již 24letý muž, který trpí dětskou mozkovou obrnou a sekundární epilepsií. Je na vozíku a manipulace s ním je velmi náročná. Veškeré peníze z prodeje jsme předali rodině, budou použity na rekonstrukci dětského pokoje, který nevyhovuje potřebám dospělého handicapovaného člověka.

Dobročinné smažení topinek a placek jsme uspořádali již po šesté. Naším cílem je pomoci konkrétní rodině nebo člověku z Českolipska. Díky tomu, má akce dobré jméno u veřejnosti a na Vodním hradě nás přímo vyhledávají. Celý den se nese v pohodové atmosféře, často je plný příjemných setkání s přáteli oddílu, s dětmi a jejich rodiči, nezřídka dochází i k navazování nových kontaktů.

Rozpečetění obou pokladniček proběhlo u místostarosty České Lípy pana Jaroslava Turnhöfera, se kterým peníze sčítali dětští zástupci z obou oddílů. Po chvíli srovnávání peněz a přepočítávání jsme se dostali ke krásnému číslu 22 287,-Kč. Celou akci tradičně podpořily Jizerské pekárny spol. s r.o., ředitelka Vodního hradu Jiřina Kučerová a dokonce nás navštívil a podpořil náčelník všech tomíků Tomáš Novotný, výlet za námi podnikli i kamarádi z Veverků či Magnetů. Děkujeme nejen návštěvníkům předvánočních akcí, ale také všem tomíkům, kteří i třeba jen chvilku stáli u kamen nebo ohýnku a makali pro dobrou věc.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Táborové speciality pomáhaly

Komentovat to, co je od srdce a krásné, je asi nadbytečné. Stejně komentuji a moc chválím! Říkám si, zda pisatel příspěvku, je na čtvrté nebo sedmé fotce nebo jiné nebo vůbec nikde :) Každý, kdo svůj čas a stejně tak kus ze sebe věnuje jiným, si zaslouží obdiv a uznání! Na prezentované akci nikdo od nás (z rodiny) sice nebyl, ale to není důležité, i tak upřímně chválíme a dáváme pomyslný maxi palec! Takové aktivity nejenom sbližují...

Nahoru