Pojďte se i letos projít za tajemnou měsíčnicí

Verze pro tisk |

Již dvě desítky let se v polovině května koná v Kamenickém Šenově a jeho okolí cyklo/pěší turistická akce s názvem Za kvetoucí měsíčnicí. Trasy provedou účastníky akce malebnou přírodou okolí Kamenického Šenova, Lužickými horami a národním parkem České Švýcarsko. Turisté pak vždy projdou také přírodní rezervací Líska, kde je největší výskyt měsíčnice vytrvalé, tajemné květiny s omamnou, magickou vůní. Letošní jubilejní 20. ročník akce proběhne v sobotu 18. května.

Pro účastníky akce je v letošním roce připraveno celkem 8 tras, pět pěších a tři cyklistické. Nejkratší pěší trasa měří 3 kilometry, v pohodě ji tak zvládnou i rodiny s malými dětmi. Nejdelší pěší trasa pak měří 50 kilometrů. Pokud nejste vytrvalci, jsou pro vás připravené pěší trasy ještě v délce 6, 16, 30 kilometrů, vybere si tedy každý. Pro příznivce kol jsou připravené trasy v délce 43, 60 a 80 kilometrů.

Start všech tras je v kulturním domě v Kamenickém Šenově. Prezentace začíná v 8:00, pro 30km trasu v 7:30, pro 50km trasu v 6:00. Pěší trasy 3, 6 a 16 km budou navíc spojeny s jízdou historickými autobusy. Na pěší trase 30 km se účastníci svezou historickou lokálkou z Kamenického Šenova do České Kamenice. Startovné je pro pěší trasy jednotné – 30 Kč, pro cyklotrasy pak 20 Kč.

V cíli každý účastník obdrží pamětní list a upomínku na akci. Pro všechny účastníky je u kontroly Křížový buk připraveno malé občerstvení, pro účastníky pěší 50 km trasy i v cíli.

Pěší trasy:
Pohodová trojka (3km)
Poznávací šestka (6km)
Rodinná šestnáctka (16km)
Lokálková třicítka (30km)
Vyhlídková padesátka (50km)

Cyklotrasy:
Tokáňská čtyřicettrojka (43km)
Kyjovská šedesátka (60km)
Českošvýcarská osmdesátka (80km)

Více informací najdete na webu či sociálních sítích akce.
www.zakvetoucimesicnici.cz
www.facebook.com/mesicnice
www.twitter.com/mesicnice
www.instagram.com/zakvetoucimesicnici

Hlavním pořadatelem akce je Spolek Lunaria Kamenický Šenov, spolupořadateli jsou ZOOS Preciosa-Lustry a.s. Kamenický Šenov a Město Kamenický Šenov.

Nahoru