Památku Jana Palacha můžete uctít i v České Lípě

Verze pro tisk |

19. ledna 2019 upylne přesně 50 let od tragické smrti studenta Jana Palacha. Vzpomínkové akce na něj a jeho hrdinský čin se budou organizovat po celé republice. Palachovu památku budou moci uctít lidé i v České Lípě.

Akce prostě nazvaná Jan Palach 50 je rozdělena do dvou dnů.  Jako první proběhne krátké pietní setkání ve středu 16. ledna, v den Palachova popálení, od 18.45 hodin na náměstí T. G. Masaryka. Tam bude vytvořeno pietní místo s fotogtafií Jana Palacha, kam budou moci lidé klást svíce i květiny. Ve středu krátce promluví také Jarka Formanová.

Sobotní vzpomínka (19.1.) proběhne od 17 hodin taktéž na náměstí T. G. Masaryka. Po úvodním slově bude následovat Pochod světla do parku Milady Horákové. Událost bude zakončena v kavárně Knihomil v ulici Jindřicha z Lipé, kde se budou číst texty nebo hrát písně Karla Kryla.

Těm, kteří se na akci chystají, organizátoři připomínají, aby nezapomněli svíčku, ideálně krytou tak, aby zvládla celý pochod. Od středečního večera pak mohou lidé nosit svíčky i k pietě na náměstí.

Nahoru