Připomeňte si 17. listopad v České Lípě

Verze pro tisk |

V sobotu 17. listopadu 2018 oslavíme Den boje za svobodu demokracii. Jak důležitý je význam těchto vzácných hodnot si připomeneme hned na několika akcích také v České Lípě.

Sobotní program symbolicky odemkneme prací studentů. Helena Přibylová a Filip Švácha zachytili obyvatele České Lípy svými objektivy v rámci Festivalu na ulici při již tradičním open-air festivalu Všudybud. Vernisáž fotografií proběhne od 15 hodin v podchodu mezi Vězeňskou a Mariánskou ulicí

Od 18 hodin navážeme vzpomínkovou akcí na náměstí T. G. Masaryka. Večerním setkáním nás provede Pavel May a společně s ním na improvizovaném pódiu vystoupí hned několik hostů. Těšit se můžete na slova historika Tomáše Cidlinu, ředitelky gymnázia Heleny Paszekové a na vzpomínky přímých aktivních účastníků sametové revoluce v České Lípě Jarky Formanové a Miroslava Hudce. Náměstí na závěr rozezní písně Karla Kryla v podání Ondry Poura a Honzy Stárka (oba kytara), a Modlitba pro Martu v podání Filipa Štětiny (klávesy) a zpěvačky Zuzany Ježkové. 

Na náměstí rozsvítíme společně symbolické srdce, přispějte i vy, přijďte zapálit svíčku svobody.
Atmosféru sametu doplní také českolipští skauti, kteří se ujmou role vlajkonošů, čestné stráže a budou rozdávat trikolóry. Nebudou chybět transparenty vyrobené českolipskými žáky a studenty.

Od 20 hodin rozhýbe českolipské Nebe Živák, koncert k 17. listopadu. Lingers.on, Bewild a Maniodepresivní makaci i s překvapením. Pojďte spolu s námi oslavit svobodu a demokracii, užít si hudbu, pobýt s přáteli a známými. Vstupné je 100 Kč

Význam svobody a demokracie si připomínejme neustále. S úctou se obracejme na ty, kteří pro svobodu i demokracii bojovali, obětovali i trpěli. Vzdejme hold hrdinství i odvaze, cti a pravdě.
Budeme se těšit na viděnou 17. listopadu v České Lípě.   

alt
alt
Nahoru