Masopust ve Stráži odstartoval nové víkendové programy pro děti

Verze pro tisk |

Masopustní veselí letos zavítalo i do Stráže pod Ralskem. Předposlední únorovou neděli prošel městem převážně dětský průvod s koněm, Turky, slaměníky a dalšími více či méně tradičními maskami, které doprovázel hlasitý hudební doprovod. Akci uspořádala organizace Tosara, která tak ve městě zahájila sérii volnočasových akcí pro děti. Během celého roku jim chce zpříjemnit volný čas a rozvíjet je v různých oblastech. Druhý program je připraven už na polovinu března.

Samotnému průvodu předcházel celovíkendový program, kde si děti i dospělí mohli vyrobit masku, chůdy nebo se naučit tradiční masopustní říkadla. Kdo měl vyrobeno, mohl se zapojit do jedné z připravených her a soutěží. V neděli odpoledne pak masopustní procesí prošlo městem až k vodní nádrži, kde se na ohni opékali skořicoví hadi na způsob známých trdelníků.

„Masopustní karneval je krásná tradice a navíc skvělý způsob jak se seznámit s novým prostředím a lidmi. Naše organizace pořádá volnočasovky v tomto kraji dlouhodobě, ve Stráži jsme ale nováčci, takže jsme hledali cestu jak se tu představit. Zdá se, že se to podařilo, s dětmi jsme se ohromně bavili,“ říká ředitelka Tosary Jana Rejžková.

Další tematická víkendová akce čeká místní už 16.-17. března, série pak bude pokračovat každý třetí víkend. Smyslem je nabídnout všem dětem bez rozdílů volnočasový program a aktivity, které často nemají možnost zažít jinde. „Zároveň chceme ukázat, že k dobré zábavě není potřeba drahé vybavení, podstatné jsou zážitky, které máte s kým sdílet. Když jsme v maskách procházeli městem, jedna malá slečna mi řekla, že si vždycky přála být součástí masopustního průvodu a teď se jí to splnilo. A to celkem přesně vystihuje, proč to děláme,“ dodává Jana Rejžková. Programy jsou otevřeny zdarma všem dětem od 6 let.
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru