Letošní dobročinná topinka vynesla skoro 30 tisíc korun

Verze pro tisk |

Letošní, již pátý, ročník Dobročinné topinky odstartovali Dakoti a Chippewané opět v příjemné atmosféře vánočního jarmarku. Vodní hrad Lipý, kde se celá akce konala, lákal návštěvníky nejen bohatým kulturním programem, ale také vůní čerstvých topinek.

„A bude to s česnekem? A se solí?“ Ptali se malí pomocníci s jiskřičkami v očích. Jeden topinky smažil, druhý je potíral česnekem, třetí solil, čtvrtý střídal, pátý topil v táborových kamnech, šestý poslouchal koledy, sedmý hladil oslíka, osmý ujídal, devátý zpíval, atd…

Dobročinná topinka se pro naše oddíly stala tradiční akcí, každý rok se snažíme prodejem topinek smažených na táborových kamnech „Stella“ pomoci někomu z blízkého okolí. Letos jsme akcí podpořili dvouletou Terezku Lehončákovou, která statečně bojuje se svým zákeřným embryonálním rabdomyosarkomem. Sobotní den (9.12.2017) jsme tak strávili s kamarády a užívali si poklidné vánoční atmosféry. Už ten den jsme ale tušili, že letošní ročník tu v několika ohledech ještě neměl obdobu…

Dle celkových propočtů jsme zjistili, že jsme letos osmažili a prodali celkem 446 topinek. V pondělí pak Vojtové se Šklíbou a Renčou sečetli na úřadě vybrané peníze, které se během sobotního dne vybraly. Bylo to neuvěřitelné číslo, tolik jsme ještě nikdy v „topinkové kasičce“ neměli. Ještě teď jsme z akce nadšení, zároveň už se těšíme, až celou částku 29 233,-Kč budeme moci předat rodině Terezky.

Děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a Terezku a její rodinu podpořili. Děkujeme za podporu také Jizerským pekárnám a ředitelce Vodního hradu Lipý p. Jiřině Kučerové.
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru