Kulturní tipy únor

Verze pro tisk |

Živé pochodně jako forma politického protestu: Jan Palach a ti druzí
Výstava Právnické fakulty UK byla připravena u příležitosti 50. výročí sebeupálení Jana Palacha, který chtěl svým činem probudit veřejnost, aby se vrátila k ideálům pražského jara. Stalo se tak 16. ledna 1969 na Václavském náměstí v Praze. Panelová výstava se dále věnuje nejen činům na našem území, ale nabízí i pohled za hranice.
celý únor, minigalerie v chodbě českolipské knihovny

Pavel Svoboda – Island
Nová přednáška fotografa Pavla Svobody o třech cestách na Island, během kterých strávil na tomto magickém ostrově úžasných osm měsíců. Sopky, ledovce, vodopády, termální koupele, horské túry, papuchálci, zimní Island s polární září. Island je symbolem divoké exotické přírody, fenomén dnešní doby. Večer pro milovníky drsného severu!
22. 2., U bílýho černocha

Televizní film Roma v kině
Jedinečná možnost, jak vidět pro mnohé nejlepší snímek loňského roku na plátně, je zajet si do Doks. Snímek, který Alfonso Cuarón natočil pro televizní kanál Netflix v parametrech kinofilmu, se do českých kin dostane nejspíše až po jeho vítězství na Oscarech. Kino v Doksech však nečeká na mediální podporu a již nyní, jako regionální solitér, předkládá filmovou lahůdku všem, kteří už dávno vědí.
23. 2., Kino Máj Doksy

Ve čtvrtek i v neděli čteme nejmenším
Tradičně se každý čtvrtek v městské knihovně v oddělení dětské literatury ústy zaměstnanců čtou při lampičce dětem pohádky a příběhy. Na stejnou vlnu najeli i v novém knihkupectví, resp. v nové čítárně Knihomol na Jindřicha z Lipé. Zde se něco obdobného děje každé nedělní odpoledne pod názvem Čtení pro Jeníčka. Pokud si tedy nejste jisti vlastním přednesem nebo se i vy sami rádi zaposloucháte, neváhejte.


 

Nahoru