Kulturní tipy červen

Verze pro tisk |

Radůza
Multiinstrumentalistka, šansoniérka, písničkářka, skladatelka a textařka, jejíž zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy, k nám tentokrát přijede s celou kapelou a představí průřez dosavadní tvorbou. Zazní tak nejen písně z nového alba Muž s bílým psem, ale i skladby z dalších deseti desek vycházejících od roku 2001.
6. 6., KD Crystal

Veletoč
Autorská komedie herecké legendy Ivy Janžurové vznikla na námět další populární herečky Jany Paulové a žánrově připomene slavnou éru české filmové komedie. V režii vyhledávaného a originálního divadelníka a výtvarníka Šimona Cabana se představí pod hlavičkou Divadla Kalich kromě samotné autorky textu také Eva Holubová či Sabina Remundová.
7. 6., novoborské divadlo

Belfiato Quintet
Závěr cyklu klasické hudby Kruh přátel hudby je po roce opět situován k hudebnímu altánu v mětském parku a vystoupí na něm jeden z nejúspěšnějších mladých komorních, nejen dechových souborů jak u nás, tak na mezinárodní scéně. V repertoáru zazní například Mozart, Zemlinski či Dvořák a v úvodu podvečera bude představen v krátké přednášce další významný českolipský rodák. Tentokrát se bude jednat o Heinricha Wedricha, zakladatele českolipského muzea.
11. 6., Městský park Česká Lípa

Klimt & Schiele – Éros a Psyché
Rok 1918 nepřinesl jen konec světové války, ale také úmrtí proslulých malířů Gustava Klimta a Egona Schieleho. Oba dva jsou synonymem „zlaté éry” Vídně a oba dva způsobili ve výtvarném světě revoluci. O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví dokumentární film, který vás mimo jiné provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole.
12. 6., novoborské kino

Mo/Fo Cat Clarion
Trio kytaristy Miloše Svobody, v předchozích dekádách brázdící klubová a festivalová pódia v tuzemsku i v zahraničí pod názvem Electric Blue, se vrací do České Lípy v novém složení, aby představilo autorské album „I’m Blind“ Signs of the Dago Accordion Players in Portland v produkci držitele Anděla a Apollo Borise Carloffa. Osobité a neotřele pojaté elektrické blues extra kvality.
14. 6., U bílýho černocha

Charitní neckyáda
Legendární tradiční vodácká akce pro nevodáky s netradičními plavidly je popáté v režií Farní charity Česká Lípa pod záštitou města Česká Lípa. Kdo bude mít na trase od NsP k jezu u bývalé prádelny nejhezčí, nejšílenější a nejpomalejší plavidlo? A kdo bude mít nejhezčí kostýmy? Minulý rok klesl počet plavidel na 11, tak se nenechte pobízet a přidejte se s přáteli do velké říční bitvy.
22. 6., Ploučnice

Tančírna
Již do třetího roku kráčí stále populárnější odpoledne u altánu v městském parku pro všechny milovníky tance, ale i živé hudby pod korunami stromů. Lektorské úvody společenských tanců, skvělé domácí těleso Big Band CL, chutné občerstvení a milá sousedská atmosféra. To vše pod organizační taktovkou Spolku A ven! ve spolupráci s městem Česká Lípa.
23. 6., Městský park Česká Lípa

Středověké slavnosti
Nenechte si ujít cvikovskou interaktivní zábavu s hrami pro malé i velké. V rámci nedělního odpoledne na vás čekají bujaré písně krčem a veselic, živá dobová hudba, tance hradů a podhradí, kejklíři, fakírské kousky, komediantské představeníčko pro malé i velké, ale také vyprávění z katovské dílny.
23. 6., letní kino ve Cvikově

Veřejný prostor / Co to je? Co a jak s ním?
Skupina Proluka při Vlastivědném spolku Českolipska připravila po květnové přednášce na téma Potřebují města svého architekta? další večer, tentokrát na téma veřejného prostoru. Přednášet bude Ing. arch. Tereza Marková, vedoucí Odboru rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru na Praze 7, která byla již zářijovým hostem exkurzně diskuzního Dne architektury v České Lípě.
25. 6., U bílýho černocha

Yesterday
Ještě včera všichni znali The Beatles. Dneska si ale jejich písničky pamatuje jediný člověk. Toho by měl využít. Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Trainspotting) a scenárista legendárních komedií Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill nebo Láska nebeská Richard Curtis, spojily síly a natočily originální a hravou komedii o muzice a lásce s nesčetným množstvím písní nejlepší kapely všech dob.
od 27. 6. v kinech


 

Nahoru