Dobročinná topinka opět pomáhá

Verze pro tisk |

Již tuto sobotu 7. prosince 2019 proběhne na Vodním hradě Lipý vánoční jarmark, v rámci kterého budou turisté z oddílů Dakoti a Chippewa již po osmé organizovat akci zvanou DOBROČINNÁ TOPINKA.

Jedná se o dobrovolnickou akci, kdy mladí lidé z místních turistických oddílů mládeže opráší táborová kamna a smaží na nich výtečné topinky. Návštěvníci jarmarku si mohou za jakýkoli příspěvek topinku zakoupit. Veškeré vybrané peníze předají turisté vybrané osobě z Českolipska.

Letošní výtěžek z prodeje topinek poputuje k rodičům dvouleté Amálky ze Stružnice, která se narodila již ve 25. týdnu. Amálka strávila 7 měsíců v nemocnici, má za sebou 6 operací a trpí dětskou mozkovou obrnou a má potíže se zrakem. Cvičí Vojtovu metodu a nově i cvičení Therasuit, které bohužel nehradí pojišťovna. Rozhodli jsme se pomoci právě Amálce, která start do života neměla lehký, ale statečně bojuje a nové cvičení jí velmi pomáhá. 

Charitativní akci podpořili Jizerské pekárny spol. s r.o., které věnují bochníky chleba. Přijďte na Vodní hrad v České Lípě nasát nejen vánoční atmosféru, ale také pomoci dobré věci zakoupením křupavé dobroty. 

www.tom-dakoti.cz
www.tom-chippewa.cz
 

Nahoru