Dětské a ostatní tipy

Verze pro tisk |

Jak kompenzovat stres? Nejlépe sportem!
Profesor Jan Pirk patří ve svém oboru ke světovým kapacitám a za svou lékařskou dráhu provedl více než sedm tisíc úspěšných srdečních operací a přes tři sta transplantací. Velkou část svého života je díky svému povolání pod velkým tlakem. Proto sportuje, běhá. Nenechte si ujít zábavnou přednášku o tom, jak kompenzovat stres.
7.10., 17:00, Jiráskovo divadlo

Den pro náhradní rodičovství
Třetí ročník celodenní akce Centra pro pěstounské rodiny Farní charity Česká Lípa upozorňuje na fakt, že jsou mezi námi děti v pěstounské péči. Laické i odborné veřejnosti předává informace o specifikách dětí v náhradní rodinné péči, zkušenosti, jak s těmito dětmi pracovat, jak k nim přistupovat a jakými způsoby začleňovat tyto děti do společnosti. Letošní rok bude v kině promítán dokument režiséra Igora Chauna Dospělým ze dne na den, v 1. patře Unionky pak proběhne minikonference.
10. 10., 12:30 – minikonference, 1. p. kavárna Union; 17:00 – projekce filmu, kino Crystal

Citlivost jako dar
Zážitková pedagožka Alena Wehle, bloggerka, průvodkyně a lektorka vás seznámí s pojmem Vysoce citlivá osoba. Pokud patříte k 20 % tzv. hypersenzitivních lidí nebo máte takového člověka ve svém okolí, přijďte na besedu a naučte se využívat své či jeho schopnosti.
11. 10., 17:00, Centrum textilního tisku

Lotrando a Zubejda
Užijte si na jevišti oblíbenou pohádku Zdeňka Svěráka s písněmi Jaroslava Uhlíře v podání muzikálového Divadla Pegas. Představení na motivy pohádky Karla Čapka pro děti od 5 let plné radosti, lásky i chytrého humoru vypráví o slušném lupiči, který zachrání nemocnou princeznu chlebem s tvarohem.
12. 10., 15:00, Kulturní centrum Sever, Cvikov 

Všehost – festival života
Nová víkendová akce propojí aktivní lidi, kteří v České Lípě a okolí žijí tvořivě pro jiné v oblastech osobního rozvoje a duchovna, zdravého životního stylu a pohybu či ochrany přírody. V mnoha koutech našeho města budou probíhat besedy, wokshopy, přednášky s praktickými ukázkami, masáže, tance či cvičení a vy budete moci nasát atmosféru života v přirozenosti a souladu, podívat se na práce šikovných rukou a ochutnat dobré jídlo. 
12.–13. 10., 9:00–19:00, Knihomil, Lípa bezobal a kavárna, Gaia, Kafe LaKy, Šambhala ad.

Barevné spolusnění
Výtvarnice z České Lípy Vlaďka Zborníková a Renata Grolmusová, jejichž jména jsou nesmazatelně spjatá s místním ochotnickým souborem DK Jirásek, se paralelně věnují také výtvarničení. Přijďte nasát kouzlo všemožných koutů Čech prostřednictvím jejich krajinomaleb z posledních tří let tvorby.
17. 10., 17:00, vernisáž, Galerie Jídelna VMG ČL

Českolipský divadelní podzim: Cirkusácká pohádka
Pojďte spolu s dětmi zjistit, že vše, co se na první pohled leskne a třpytí, může být ve skutečnosti úplně jinačí. Barevné a bláznivé cirkusové představení plné humoru a písniček pro děti od 4 let přiveze na Českolipský divadelní podzim pražské profesionální autorské divadlo, které putuje po městech ČR a svými představeními baví od roku 2008 děti i dospělé.
19. 10., 14:00, Jiráskovo divadlo

Na kouzelném paloučku
Pokud jste unikátní loutkohereckou revue s úžasnými efekty, komickými dialogy, písničkami a soutěžemi nestihli v září v České Lípě, zajeďte v říjnu do Nového Boru. Skupina Loudadlo spolupracuje už léta se Studiem Kamarád, funguje na principu černého divadla a udivuje ve svých představeních zejména loutkami v nadživotních velikostech.
19. 10., 10:00, Divadlo Nový Bor

Zpíváme a tančíme s Míšou
Míša Růžičková, ostravská hudebnice, zpěvačka a skladatelka přiváží se svojí písničkovou show zábavu pro nejmenší diváky. V hodinovém programu Strašidel se nebojíme si děti zazpívají její nejznámější dětské hity a zatančí si na pohádkové písničky nejen o strašidlech a jiných příšerkách.
20. 10., 15:00, KD Crystal

Zeleň: krajina města
Říjnová přednáška skupiny Proluka z cyklu otevřených diskusních přednášek o architektuře, urbanismu, veřejném prostoru a vizuální podobě města představí tentokrát pohled na město očima renomované krajinářské architekty Jitky Trevisan, ženy s dvacetiletým profesním působením v Čechách i zahraničí jak na poli projekčním, tak pedagogickém či publikačním.
30. 10., 17:30, klub U bílýho černocha

 

 

 

Nahoru