V Novém Boru byla k vidění Skleněná zahrada

Verze pro tisk |

V sobotu 17. června proběhla v rámci novoborských Sklářských slavností již tradiční Skleněná zahrada. Tato zážitková open air výstava se konala po celý víkend až do pondělí 19. června.

První den zpestřilo hudební vystoupení LUCIANA BAND a přítomný moderátor Slávek Boura. V neděli 18. června se uskutečnila vernisáž fotoobrazů liberecké fotografky Silvie Lintimerové a v den derniéry se v zahradě konala komentovaná prohlídka expozice.

Letos nově bylo zpřístupněno sklepení brusírny, kde se skrývala originální světelná instalace s využitou bublinkovou fólií. Největší ohlas sklidil světelný objekt Kataríny Kotuláčové, působící ve firmě Sans Souci, který sem byl přemístěn rovnou z milánského designweeku. Mezinárodní nebyla ale jen jména vystavovatelů, ale i samotní návštěvníci. Nejdelší kus cesty na Skleněnou zahradu urazil bezesporu milovník skla z havajského ostrova Maui. 

Hlavním poselstvím Skleněné zahrady je setkání zajímavých lidí, umění, řemesla, tradice a originálních nápadů v oblasti designu. Výstavě tak přálo nejen počasí, ale i řada známých designérů, kteří si tuto akci nenechali ujít a podpořili tak jedinečnou atmosféru.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru