Uzavřeli dva mosty

Verze pro tisk |

Na základě výsledků hlavních mostních prohlídek byly 2. července uzavřené dva mosty v Novém Boru, a to  most M16 v Dolním Pihelu a most M13 v novoborské Nábřežní ulici. Oba mosty jsou součástí místních komunikací a k  uzavírce vedl jejich havarijní stav.


„Starý železobetonový most překlenující v Pihelu Dobranovský potok má  nejvíc poškozené mostní vybavení. Vlivem povětrnostních podmínek jsou v dezolátním stavu hlavní nosné konstrukce, most už nemá ani zábradlí“ upřesnil Martin Bezouška, referent z odboru správy majetku MěÚ v Novém Boru.  Zatímco pěší a cyklisté mohou most dál využívat, motoristům zbývá jen objížďka. Neukáznění řidiči se s ní vyrovnali svérázným způsobem. „Už po dvou dnech jsme zjistili, že někdo odstranil mobilní zábrany. Projíždění přes most je životu nebezpečné,  musíme instalovat zábrany nepřenosné,“ zdůvodnil Martin Bezouška.
Ve špatném technickém stavu je také  most M13 v Nábřežní ulici. „Od minulé hlavní prohlídky došlo k výraznému poškození úložných prahů,  proto není  konstrukce staticky zajištěna, most je nestabilní a mohl by se zřítit. Nebezpečí hrozí především nákladním vozidlům,“ varoval Martin Bezouška s tím, že i na M13 jsou prozatím zábrany přenosné, ale budou nahrazené pevnými. Pro pěší a cyklisty je most dostupný,  ale motoristé musí jet pár desítek metrů dál,  kde Šporku přetíná most zrekonstruovaný před pár lety.   
Obnova každého z mostů může přesáhnout jeden milion korun, a tak budou mosty uzavřené do té doby, než bude mít město dostatek peněz na jejich rekonstrukci.

Nahoru