Práce silničářů uzavřou obchvat Nového Boru na celý víkend

Verze pro tisk |

Na celý víkend, od 12. září 7 hodin ráno do 14. září 6 hodin ráno je naplánováno uzavření 2 300 metrů dlouhého úseku obchvatu Nového Boru, ve směru od Liberce na Děčín. Dopravní omezení je nutné kvůli provedení nezbytných prací přímo na vozovce obchvatu. Silničáři, kteří zde pracují již několik týdnů, chtějí na tomto úseku zhotovit zcela nový povrch a speciální technologií zajistit maximální možnou kvalitu vrchní obrusné asfaltové vrstvy z modifikovaného asfaltu.

„Vzhledem k rekonstrukci Egermannovy ulice to bude pro Nový Bor další složitá zkouška v dopravě. Nařídil jsem městské policii, aby zajistila co nejplynulejší průjezd městem ve směru na Českou Lípu,“ uvedl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.
Uzavírka a objízdné trasy jsou projednané také s odborem dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje a dopravní policií. Silničáři provedení pokládky předpokládají pouze na jeden den, ale časovou rezervu potřebují kvůli počasí. V případě špatného počasí a nějaké případné poruše se uzavírka protáhne ještě na další zářijové víkendy.

„Ředitelstvím silnic a dálnic jsem informován, že pokládání povrchu napříč vozovkou a takzvaně do teplé spáry znamená několikanásobné navýšení kvality povrchu. Věřím, že tak bude v místě rekonstrukce ŘSD zajištěn na obchvatu Nového Boru mnohaletý bezproblémový provoz,“ sdělil novoborský starosta Dvořák.

Objížďková trasa pro vozidla nad 3,5 tuny je provedena ve směru jízdy od Liberce přes Jablonné v Podještědí a Mimoň do České Lípy. Objízdná trasa povede Novým Borem ulicí T. G. Masaryka a ulicí Libereckou. 

alt
Nahoru