Pěvecký sbor Camella soutěžil v Řecku

Verze pro tisk |

Na začátku prázdnin se vydal dívčí pěvecký sbor Camella (ZUŠ Nový Bor) na soutěž do řeckého města Preveza. Po deseti letech byl soubor opět přijat na jeden z nejprestižnějších festivalů a tomu odpovídala i intenzita přípravy. Pro tuto cestu se vytvořila úplně nová sestava zpěvaček složená z různých oddělení Camelly a z bývalých členek sboru.

Díky přátelům v Igoumenitse se podařilo vše zařídit tak, že nikdo ani nepocítil, že by v Řecku byla nějaká krize. Nakonec se mnohaměsíční dřina vyplatila a sboru se podařilo získat cenné ohodnocení. Pro nejmladší a jediný nevýběrový sbor v celém festivalu je bronzová medaile a 77 bodů velikým úspěchem, i když je nutno dodat, že na nejlepší pěvecká tělesa byl odstup značný (zvítězil podle očekávání liberecký Severáček).

Kromě spousty úžasných festivalových zážitků si novoborští zpěváci užili i moře, protože organizátoři jim zajistili nádherný penzion se soukromou pláží (přímo v místě, kde v r. 31 př. n. l. zvítězil Octavianus nad Kleopatrou a Antoniem). Výlet do nedalekého antického města Nikopolis a brodění bájnou řekou Acheron byly nádherným zpestřením pobytu.

Když se všechny soubory rozjely domů, Camella si ještě prodloužila pobyt a vydala se za památkami. Přejezd na Peloponés po novém mostě z Ria do Antiria byl sice drahý, ale stálo to za to! První zastávkou byla Olympia. Všichni si vyzkoušeli běh na stadionu, kde vznikly nejslavnější hry, vyfotili se u trosek Diova chrámu a v místech, kde se dodnes zapaluje olympijský oheň. Nádhernou tečkou byla poté prohlídka místního muzea.

Odpoledne čekala výpravu dobrodružná cesta do hor. Řidič Martin předvedl obdivuhodný výkon a po několika hodinách bloudění úzkými silničkami se podařilo dorazit k poslednímu pondělnímu cíli - k chrámu Apolona Epikurejského v Bassae. Pro Řeky je tato první památka zapsaná v UNESCO natolik vzácná, že nad chrámem postavili obrovský stan! Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek. Následovala cesta do kempu, kde na unavené poutníky čekalo opět plno nevšedních dojmů.

Poslední den cesty byly naplánovány další významné památky. Dopoledne prohlídka Mykén a nedaleké Atreovy hrobky, kde se dívčí hlasy nádherně rozléhaly, odpoledne návštěva obrovského amfiteátru v Epidauru. Ani zde nemohl chybět zpěv a sbor si mohl ověřit, že staří Řekové zvládli nauku o akustice na výbornou.

A pak již jen cesta do přístavu v Patrasu, veselá cesta trajektem do italské Ancony a návrat domů, kde zpěvačkám konečně začaly prázdniny.  

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru