Lidé volají po satisfakci za průjmy, teploty a zvracení

Verze pro tisk |

Starosta Nového Boru Jaromír Dvořák stále nemá oficiální a definitivní výsledek šetření příčin nedávné vlny zdravotních potíží desítek novoborských rodin. Po tom, kdo ohrozil zdraví lidí v Novém Boru a Okrouhlé, pátrají policisté. K zodpovědnosti se dobrovolně nikdo nehlásí.

„Situací se zabývá na základě mého podnětu Policie ČR,“ konstatoval starosta Dvořák. „Vzhledem k opakujícím se dotazům občanů na odškodnění za nemoc i ztrátu výdělku jsem písemně oslovil ředitele Severočeské vodárenské společnosti, ředitele Severočeských vodovodů a kanalizací a zástupce KHS, aby se k danému problému vyjádřili,“ uvedl starosta.

Město Nový Bor neobvyklý krizový stav nezpůsobilo a aktivně, nad rámec svých povinností se ho snažilo od pátku 21. srpna řešit, zmírnit jeho dopady na rodiny. Ve věci žádostí některých občanů o informace o odškodnění či již přímým požadavkům na finanční odškodnění za postižení zdravotními problémy město nemůže takové požadavky vyřizovat.
Všichni, včetně radnice, proto musí trpělivě vyčkat na výsledky pátrání odborníků a policistů po původci nákazy a obecného ohrožení.

„Až budeme znát výsledek, až bude zcela zřejmé, kdo za situaci nese odpovědnost, pak se mohou občané právě na tento subjekt s žádostmi o odškodnění obracet,“ zopakoval starosta Dvořák. 

Nahoru