Dny evropského dědictví ve Sklářském muzeu

Verze pro tisk |

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Téma pro roku 2014 je Návraty ke kořenům.

Sklářské muzeum Nový Bor se v rámci těchto dnů otevírá veřejnosti o víkendu 13. – 14. září 2014 od 9:00 do 17:00. Vstup je zdarma.

V rámci Dnů evropského dědictví představí sklářské muzeum od 13. září 2014 také novou putovní výstavu „Cesty tradičních řemesel“*, která vznikla jako výsledek spolupráce měst Nový Bor a saského Großschönau. Výstava mapuje sklářské a textilní řemeslo prostřednictvím textu a doprovodných fotografií.
V muzeum získáte rovněž mapu nově vzniklé naučné stezky „Po stopách sklářského řemesla“. Informace o projektu a jeho partnerech naleznete tady.

Navíc můžete v muzeu zdarma zhlédnout stálou expozici, která byla nově instalována právě před rokem, a výstavu 20 let AJETO LINDAVA mapující činnost této sklárny. Výstava je doplněna poutavými, krátkými filmy o výrobě skla, společnosti AJETO, Mezinárodních sklářských sympoziích IGS a vzniku ceny Thálie.

Upozornění: v těchto dnech probíhá v Novém Boru rekonstrukce náměstí, vstup do muzea je do odvolání dvorem z ulice Kalinova.
 

alt
alt
Nahoru