Nový Bor má nové webové stránky

Verze pro tisk |

Město Nový Bor během pátku 19. ledna spustilo nové oficiální webové stránky. Stránky jsou graficky modernější, uživatelsky komfortnější, obsažnější a bezbariérové. Web navíc pracuje s responzivním rozlišením, kdy jsou stránky dobře čitelné na jakémkoliv zařízení od počítačů, přes tablety po chytré telefony. Novou podobu zpracovala jihlavská společnost WEBHOUSE, s. r. o., která patří mezi nejzkušenější firmy v oboru.

Dosavadní webové stránky byly vizitkou města od roku 2007. Pro tvorbu nových se radnice rozhodla z několika důvodů. „Kromě modernějšího přístupu k informacím, který reflektuje na nové technologie, musíme podle zákona zajistit přístup k informacím také zdravotně postiženým občanům. Nové stránky jsou proto kompatibilní s přístroji, které slabozrakým a nevidomým uživatelům převádějí psané písmo na mluvené,“ říká starosta města Jaromír Dvořák. 

Orientaci návštěvníkům stránky www.novy-bor.cz nově usnadní pět hlavních uzlů menu – Naše město, Samospráva, Městský úřad, Život ve městě a Turistika. V odkazu Naše město najdou informace o městě a jeho organizacích jako je například městská policie, dobrovolní hasiči, knihovna, apod. se všemi kontakty, mohou zde hlásit závady a poruchy. Sekce Samospráva obsahuje informace o radních a zastupitelích města, osadních výborů, včetně zápisů a usnesení z jejich jednání. Úředním záležitostem je věnovaný odkaz Městský úřad, pod nímž zájemci najdou jednotlivé odbory a kontakty na jeho pracovníky. Poslední dvě sekce se věnují volnému času. „Využijí je jak obyvatelé města, tak i jeho návštěvníci. Vedle kalendáře akcí tu jsou tipy na výlety, odkazy na sportovní kluby a sportoviště, kulturní organizace, muzeum, turistické informační centrum. Nabídka může být ale širší. Budeme rádi, pokud se nám přihlásí další organizace, spolky a sdružení, které v našem městě působí,“ doplňuje Jaromír Dvořák. 

Prostřednictvím jednoduchých piktogramů se návštěvníci stránky snadno dostanou na elektronickou úřední desku, rezervační systém pro objednání se na úřad, portál občana či na rádce pro různé životní situace. Samozřejmostí je propojení webových stránek se sociálními sítěmi.

„Nové stránky města jsou nyní ve zkušebním provozu. Na některých odkazech ještě průběžně pracujeme, mohou se podle potřeby a praxe mírně měnit. Prosíme proto o trpělivost a pochopení,“ dodává správce sítě na novoborské radnici Michal Striegl.
 

Nahoru