Dobrovolníci naplní prázdný sklad potravin pro lidi v nouzi

Verze pro tisk |

Naplnit prázdný sklad potravin pro lidi v nouzi se rozhodli lidé, které spojilo aktuální hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Novém Boru. Sklad provozuje Farní charita Česká Lípa a jídlem z něj zásobuje klienty, mezi nimiž převažují matky s dětmi, z azylových domů v České Lípě a Dobranově. Ke sbírce, která proběhne ve středu 27. února od 15:30 do 16:30 hod. na nám. Míru v Novém Boru, se může připojit široká veřejnost.

„Zapotřebí jsou základní potraviny jako například mouka, cukr, sůl, těstoviny, rýže, čaje, olej. Maminky v azylových domech rády pečou, takže jim radost udělá i kakao, obyčejné prášky do pečiva. Kdo chce, může koupit dětem sladkosti nebo křupky,“ upřesnila za organizátory Lenka Rajsiglová z Janova, která je také za probíhající facebookovou kampaní za Rákosníčkovo hřiště v Novém Boru. 

Farní charita uvítá také konzervy, marmelády a zavařeniny. Protože jen v azylovém domě Jonáš je aktuálně 46 dětí, včetně těch nejmenších, jsou potřeba také například kojenecká mléka, instantní kaše a přesnídávky. „Co se týká dětí, neodmítnou ale ani dětské krémy a šampony, plenky,“ doplnil za organizátory Lukáš Lanč. 

Potravinovou sbírku podporuje město Nový Bor. „Kromě „úřední“ pomoci při zajištění prostoru, se do ní přímo zapojíme. Oslovili jsme i všechny naše zaměstnance, tak věříme, že náš příspěvek bude stát za to,“ uvedl starosta Jaromír Dvořák. 

S ohledem na zajištění bezpečnosti po dobu sbírky, kdy se očekává větší dopravní provoz na náměstí, město Nový Bor žádá veřejnost, aby dbala pokynů městských strážníků. Dary od veřejnosti si bezprostředně po ukončení sbírky převezmou zástupci Farní charity.
 

Nahoru