Není Náchod jako Náchod

Líný F. Š. I tedy posilněny vysokou loňskou výhrou nastupovaly s myšlenkou vyprovodit tým Náchoda podobným debaklem. První překvapení turnaje turnaje bylo na světě, když na místo týmu Dynama Náchod přijel tým ligového Torpéda Náchod. Jelikož českolipští nesehnali žádnou hráčku, museli si ji vypůjčit v Praze z celku FBC Prosek.

V prvním utkání se postavil do branky Tomáš Kunca a do pole šel poprvé vypomáhat jeden z fanoušků, přesněji Franta Ondřej. Ačkoliv se tento hráč nikdy v životě florbalové hokejky moc nenadržel, počínal si v obraně, až na pár vyjímek, s velkým přehledem. Útočnou hrozbu v tomto utkání naplňovali Honza Duben a Štěpán Slaný, jediní pamětníci loňského úspěchu. Hned v úvodu utkání se ukázalo, že Torpédo bude těžký oříšek. Během dvou minut překonalo dvakrát Tomáše Kuncu a vedlo tedy 2:0.

Českolipským se podařilo tento oříšek rozlousknout až v druhém poločase, kdy po asistenci debutujícího Franty Ondřeje se trefil Slaný. Tento hráč se o dvě minuty později trefil podruhé, Líný F. Š. I vyrovnaly a vrhly se do ostřelování náchodské branky. Štěstí se nakonec na florbalisty z České Lípy usmálo, když Jan Duben po přihrávce Slaného na čtyřikrát překonal soupeřova gólmana. Líný F. Š. I vyhrály 3:2 a připsaly si tak do tabulky první dva body.
sestava: Tomáš Kunca, František Ondřej, Štěpán Slaný, Jan Duben, Zuzana Vavříková.