Náročná sklizeň atletických pomerančů

Archiv

Loni zrekonstruovaná hala, která poskytuje velice kvalitní zázemí, přilákala opravdu málo vídanou konkurenci v těchto kategoriích. Mezi nimi nechyběla ani skupina atletických nadějí z Českolipska a je potěšitelné, že se v této záplavě neztratila. Nejlépe se si vedla starší žákyně Jana Nováková, která obsadila v běhu na 800 m druhé místo časem 2:30.45 min. Třetí místo v kategorii starších žákyň vybojovala ve vrhu koulí Veronika Süssnerová výkonem 11.40 m a ve výšce byl na stejném stupínku i starší žák Hynek Bárta za výkon 165 cm.
Vysokou kvalitu mají i další výkony, i když na stupně vítězů tentokrát nestačily. Čtvrtá místa přidaly mezi staršími žákyněmi štafeta na 4x150 m dívek ve složení Málková, Nováková, Timoftejová, Süssnerová, výkon 1:27.51 min, a na 300 m Málková Markéta, čas 45.32 s. Stejně se umístila i mladší žákyně Bára Vachtová výkonem 8,11 m ve vrhu koulí. Šestá místa potom vybojovali - starší žactvo: Miloslav Sviták 165 cm a Markéta Brožová  145 cm oba ve skoku vysokém, Hynek Bárta 40,64 v běhu na 300 m, Markéta Málková v běhu na 60 m za 8,56 s. Mladší žactvo: Surová Nikola ve vrhu koulí 7,77 m, Barbora Vachtová - 60 m překážek 11,26 s, Adéla Frydrychová - 800 m 2:48,95 min a štafeta 4x150 m ve složení Vachtová, Kozáková, Mrázková, Trčová, čas 1:31,09 min, elévové: Monika Ješetová - čtyřboj (60 m, dálka, medicinball, 300 m) 1344 bodů. Všichni jsou z AC Česká Lípa. Těsně za stupni vítězů skončil také Mirza Selimovič z Jablonného v Podještědí. V běhu na 60 m překážek obsadil 4. místo časem 9,04 s a v běhu na 300 m byl 5. za 39,51 s.
Závodit se bude i tento víkend. V sobotu 13. prosince se sejdou výškaři na Cvikovské laťce a hned další den, v neděli, bude v tělocvičně ZŠ Partyzánská pokračovat zimní série Českolipský Superman třetím závodem, kterým je Českolipský Skippy.