Vísecká rychta Masopustem začíná novou sezónu

Verze pro tisk |

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích je pravidelně první akcí nové sezóny. Letos bude Vísecká rychta, pobočka českolipského Vlastivědného muzea a galerie, hostit maškary v sobotu 26. února od 10 hodin dopoledne.

Masopustní veselí budou doprovázet řemeslníci s ukázkami své tvorby a tvůrčí dílničky. Na dvoře Vísecké rychty bude uvádět návštěvníky do dobré nálady muzika hrajících na akordeony. Domácí občerstvení zajistí místní řeznictví Doušovi.

Porce zábavy by ovšem nebyla kompletní, kdyby se akce neúčastnili také divadelní ochotníci, kteří se budou starat o zábavu v průběhu celého dne. Ve 13 hodin si připravil soubor HRAjeto z Nového Boru pro děti pohádku s názvem Červená Karkulka. Soubor se postará o důležitý masopustní zvyk – vynesení ortelu nad basou, na kterou jsou svaleny všechny hříchy a příkoří, která místní občany za poslední rok postihla. Své stížnosti na zlovolnou basu mohou vznést i sami návštěvníci.

Vesnický masopust v prostorách prastaré roubené rychty skýtá nevšední zážitek, na který jsou všichni srdečně zváni. Není třeba připomínat, že více masek znamená více legrace. Pro příchozí v masce je tedy jako obvykle vstup zdarma. Pro návštěvníky bude u vchodu na uvítanou připraven chléb se sádlem a sladká kobliha.


 

Nahoru