V českolipském muzeu opět proběhne Den Země

Verze pro tisk |

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 pořádá Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) bohatý program pro děti i dospělé. Letošní 11. ročník Dne Země s podtitulem „Přírodní krásy Libereckého kraje“ nabídne v rámci dne množství vědomostních a výtvarných dílen, zajímavých stanovišť, pohybových soutěží a smyslových stezek, připravených společně s DDM Libertin Česká Lípa, SOŠ a SOU Česká Lípa, 28. října, CHKO Kokořínsko, CHKO Lužické hory, ZŠ Sever a Městem Česká Lípa.

Na akci můžete vidět i dvě doprovodné výstavy „Atlas životního prostředí v Libereckém kraji“ a „Divoké orchideje Libereckého kraje“. Mezi zajímavosti budou patřit i přednášky mykologa Josefa Slavíčka „Houbové krásy na Českolipsku“. Jsou určeny žákům 2. stupně ZŠ a na programu jsou od 9.15 a od 11.15 hod. Akce je pořádána za podpory Libereckého kraje. Celý den bude možnost volného vstupu do přírodovědných expozic hlavní budovy VMG a přilehlé klášterní zahrady.


Nutné předchozí přihlášení na program Dne Země!
Nejjednodušším způsobem je zápis do tabulky – viz níže uvedený odkaz přihlašování. Zde najdete konkrétní časový harmonogram a můžete si tak sami zvolit nejlépe vyhovující čas příchodu do VMG. Přihlášení je možné také u muzejní pedagožky Veroniky Ličaverové, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089). Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.


Program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, za finančního přispění Libereckého kraje.

alt
Nahoru