Osmá muzejní noc v České Lípě

Verze pro tisk |

Již po osmé pořádá Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě 4. 6. od 20.00 do půlnoci muzejní noc. Návštěvníci, které uvítá flašinetář, budou moci nahlédnout do expozic v netradiční potemnělé atmosféře, kterou umocní i bohatý kulturní program v loučemi nasvícené klášterní zahradě, v ambitu, galerii a na rajském dvoře.

Jedním z velkých lákadel bude hudební vystoupení skupiny Swayambu v zahradě. Zde se setkáte i s tanečním vystoupením dětí z Libertinu nebo latinsko americkými tanci v podání DTK Boráček. Děti si budou moci vlastnoručně vyrobit masku nebo se zabavit ve výtvarné dílně.

Na rajském dvoře vás naláká otevřený hudební jam. Kdo bude mít chuť, může si půjčit nebo přinést hudební nástroje a připojit se. Ostatní si zde mohou u kávy nebo koktejlu posedět a zaposlouchat se i do tónů harmoniky a flétny.

V Galerii jídelna pro Vás a hlavně děti máme připraveno několik divadelních vystoupení. Jedním z nich je Divadlo Matýsek nebo pohádka žáků ZUŠ- Čaroděj ze Země OZ.

Hudební vystoupení ZUŠ Česká Lípa Vás bude provázet i v expozici a hlavně v prostorách Lorety a ambitu, kam můžete přijít i za tradičními řemeslníky, kteří Vám své řemeslo nejen předvedou, ale umožní Vám i leccos si vyzkoušet. Představí se košíkářka, včelař, sýrař, dráteník, ale i krajkářka. Celý ambit pak provoní na místě pečené perníčky. Děti i dospělí si vyzkouší výrobky na lisu, nebude chybět korálková dílna a ukázky plstění. K pohodě jistě přispěje i čajovna s hudebním doprovodem.

Ke každé slavnosti patří i voňavé občerstvení. Připravili jsme pro Vás řeznické pochoutky, chlazené pivo, domácí koláčky, netradiční zmrzlinová stánek nebo i cukrovou vatu.

Velkým vyvrcholením večera se jistě stane oblíbená ohňová show v amfiteátru klášterní zahrady, která propukne ve 23.00.

Věříme, že si z naší pestré nabídky každý něco vybere a celý večer si užijeme v pohodě a veselí. Pro ty nejrychlejší z Vás jsou připravené balónky. Budeme se na Vás těšit.

 

Vstupné 20,- a 10,- Kč.

Nahoru