Muzeum opět pořádá výstavu hub

Verze pro tisk |

VÝSTAVA HUB S MYKOLOGICKOU PORADNOU
17.–19. 9. 2021

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě (VMG) si Vás dovoluje pozvat na rozsáhlou výstavu hub rostoucích v Libereckém kraji, a to od pátku do neděle 17.–19. 9. 2021.

Samotná výstava i doprovodné programy pro žáky MŠ, ZŠ a sobotní mykologická poradna budou probíhat v prostorách Galerie chodba VMG.
Výstava bude zahájena pátečním programem, a to jak naučnými tak výtvarnými stanovišti, určenými pro žáky mateřských a základních škol. Na tyto programy je nutné se objednat!
Mykologická poradna, vedená zkušeným mykologem Mgr. Martinem Křížem, proběhne v sobotu od 13 do 16hodin. Právě sem lze přinést jakékoliv druhy hub, které si můžete nechat bezpečně určit, či se o nich dozvědět více.
Po celou dobu trvání výstavy bude pro malé i velké návštěvníky připraveno doprovodné stanoviště s mykologickou tématikou. Věříme, že tato tradiční muzejní akce nabídne nejen příznivcům houbaření, ale také široké veřejnosti zajímavý podzimní zážitek.


Výzva návštěvníkům
Pokud se chcete do výstavního programu aktivně zapojit a vidět své mykologické sběry veřejně prezentované, pak neváhejte. Houby je možné přinášet do vlastivědného muzea v termínu od 15.–18. 9. 2021. Děkujeme za pomoc i vaši spolupráci.

Bližší informace a objednávky na doprovodný výukový program u koordinátorky Ekoporadny Orsej – Veroniky Ličaverové, DiS. (ekoporadna@muzeumcl.cz, 774 825 089).
Více informací můžete před akcí nalézt na www.muzeumcl.cz

Vstup na výstavu i jeho doprovodný program je zdarma a je pořádán Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě za finančního přispění Libereckého kraje.


 

Nahoru