Martin Kuriš – Smutný rybář a jiné pohádky

Verze pro tisk |

Ve středu 6. října 2010 bude vernisáží zahájena v ambitu augustiniánského kláštera Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě výstava obrazů, loutek, ilustrací a textů ke čtyřem pohádkám pro malé i velké, jejichž autorem je výtvarník  Martin Kuriš.

Návštěvník se bude moci vnořit do velkoformátových sugestivních obrazů, doprovázených loutkovou výpravou. Divák bude proveden světem dřevěných loutek, které se staly hrdiny pohádek: Smutný rybář, Baryk, Marnotratný krejčí, Petr z Drslavic a s celou řadou loutek si bude smět sám vyzkoušet jak se taková pohádková postavička ovládá.

    Martin Kuriš se narodil 30.10.1973 v Kutné Hoře.
Studoval na Gymnáziu v Praze a na Akademii výtvarných umění malbu u B.Dlouhého, F.Hodonského, A.Střížka. Maluje a vystavuje v Čechách i v zahraničí. Působí na Fakultě užitého umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. V roce 2006 studoval na DAMU v Praze scénografii u P. Kalfuse, R. Smolíka, A.Tománka a J.Doležala. Ještě více informací o tomto vynikajícím výtvarníkovi mohou zájemci získat na internetové adrese: www.kuris.cz

 Jsme moc rádi, že můžeme v našem muzeu uvítat člověka takových profesních a lidských kvalit a že Vás můžeme pozvat na jeho výstavu, se kterou se budete moci setkat do 30. 11. 2010.

 

Pavel Vašíček

Vedoucí oddělení výstav a propagace VMG

Nahoru