Cechovní muzejní noc v České Lípě

Verze pro tisk |

Dvanáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 13. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celorepublikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

Letošní muzejní noc nese název CECHOVNÍ. Připomíná nám 455. výročí udělení statutů dvanácti českolipským cechům (sladovníci, řezníci, pekaři, krejčí, soukeníci, kožešníci, kloboučníci, ševci, provazníci, kováři, hrnčíři a truhláři).

Ve stálých expozicích muzea, v galerii a zahradě budou připravena zastavení s ukázkami řemesel, prodejem výrobků a tvůrčími dílnami pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na malování keramiky, tisk na textil nebo šití a tkaní. S ukázkami se představí např. kovář, truhláři, krejčová a kloboučnice. Tradiční dobroty budete moci ochutnat u řezníka nebo pekaře.

Ani tentokrát nebudou chybět pohádky. Pro nejmenší návštěvníky to bude ve 20:30 hodin Pohádka o řemeslech plná lidových písniček, kterou zahraje Divadlo Rolnička z Liberce, a ve 21:30 hodin loutková českolipská pověst O zlaté lilii v podání souboru Městské knihovny.
Na závěr večera zahraje v amfiteátru v klášterní zahradě oblíbená Jazzová farma (ZUŠ Česká Lípa).

V muzejní knihovně mohou zájemci zhlédnout výstavu archivních dokumentů pod názvem „Co skrývá cechovní pokladnice“.
Zajímavým zpestřením bude po setmění velkoplošná projekce a světelná performance na Rajském dvoře.

Partnerem akce je již tradičně českolipská Základní umělecká škola, jejíž žáci zpříjemní všem noční návštěvu muzea hrou na kytary, flétny a housle. Dalšími partnery se staly DDM Libertin Česká Lípa s ukázkami keramické tvorby, Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, která předvede práci se dřevem a Reklamní agentura Deus s velkoplošnou projekcí.

Rozhodně je nač se těšit. Přijďte s námi strávit příjemný sobotní večer! 

alt
Nahoru