Výstava: Svět kostiček

Verze pro tisk |

Všechny příznivce pestrobarevných kostiček jistě potěší výstava exponátů ze stavebnice Lego pod názvem „Svět kostiček“, která bude probíhat od 18. 6. do 28. 8. v Městském muzeu Mimoň.

Náplň výstavy budou tvořit ucelená témata z historie produkce společnosti Lego a speciality z dílen českých stavitelů a soukromých sbírek sběratelů, které tematicky doplní charakter připravované výstavy Svět kostiček.

Na ploše o rozloze téměř 150 m2 se představí nejrůznější tovární sety i vlastní tvorba hlavního realizátora výstavy Ing. arch. Petra Šimra. Bude se jednat například o témata - město z kostiček s kolejištěm a vlakovými soupravami, pro slečny a děvčata oblíbená edice Lego Friends - Heartlake město, dále z filmové tvorby the Simpsons, Ghostbusters, Wall-E a nemohou chybět ani the Minions - Mimoni! Příznivci automobilů se mohou těšit na modely vozidel. 

Dále návštěvníky mohou lákat novinky z aktuální produkce společnosti Lego®, expozice Star Wars a mnoho dalších exponátů z různých časových období, která budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů někdejší produkce společnosti LEGO®. 

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek. Návštěvníci budou moci využít ke stavění kostky Lego Duplo® a Lego Classic®. Součástí výstavy bude mini-obchůdek s vybranými druhy nejvíce poptávaných nových továrních setů, které si budou moci návštěvníci zakoupit přímo v pokladně muzea.

Příprava výstavy nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce) a vlastní tvorby člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko" a dále exponáty dalších vyzvaných vystavovatelů, kteří se budou prezentovat svou tvorbou nejen v expozici, ale i v tištěné plakátové podobě. Součástí akce bude pro návštěvníky výstavy i několik překvapení. 

Ceník vstupného:

děti 30 Kč

dospělí 50 Kč

důchodci a ZTP 40 Kč

školní skupiny 20 Kč

rodinné vstupné 110 Kč

alt
Nahoru