10. výročí od povodní

V Mimoni chystají výstavu dřevěných mravenců

Verze pro tisk |

Že jsou mravenci pracovití, není žádná novinka. Stačí se jen na chvíli zastavit u lesního mraveniště a pozorovat jejich nasazení. Pracovní doba neexistuje, pracují doslova od rána do večera.

Koníčkem Vítězslava Fischera z Neštědic u Ústí nad Labem je výroba dřevěných mravenců. Má jich desítky a nejsou ledajací. Jeho mravenci jsou pracovití, ani jeden z nich nelenoší. Většina z nich staví obrovskou loď a podobně. Vyučený truhlář Vítězslav Fischer zdědil šikovnost po předcích a svého koníčka bere jako vzpruhu na duši. Jsou prý pro něho i symbolem činorodé práce, kterou obdivuje. Pracuje doma sám, nestresuje se a místo sledování televize se věnuje svému koníčku.

Tito jeho dřevění mravenci při různorodé práci budou k vidění v Městském muzeu v Mimoni. Na výstavě bude i veliká herna, kde si budou moci malí i velcí návštěvníci s dřevěnými mravenci a kostkami stavět. Součástí bude naučná část, kterou pro vás připravíme ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě, ve které se návštěvníci dozvědí o skutečném životě mravenců.

Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu 29. 4. 2017 v 15,00 hod a potrvá až do 28. května
 

alt
Nahoru