Přijďte oslavit Velikonoce do mimoňského muzea

Verze pro tisk |

V rámci Výstavy kraslic, která v Městském muzeu v Mimoni potrvá až do 16. dubna, jsme pro vás připravili bohatý celodenní program v areálu Městského muzea a kaple Božího hrobu. Velikonoce s námi můžete oslavit v sobotu 15. dubna od 10 do 17 hodin

V 10,00 hod. je připraveno pro děti divadelní představení Hurá, jaro je tady, aneb Velikonoce jsou za dveřmi. Jedná se o zábavný pořad pro děti, ve kterém se dozví, jaké zvyky dodržovali lidé o nedělích mezi masopustem a Velikonocemi, např. neděle pražná, smrtná, květná, velikonoční….V pořadu bude samozřejmě hodně písniček a nebude chybět ani velikonoční soutěž. 

Od 11,00 do 14,00 hod. budou pro děti připraveny výtvarné dílničky, kde si budou moci sami vyzdobit velikonoční kraslici a od 13,00 hod. si budou moci zasoutěžit v různých zábavných disciplínách. Ve 14,00 a v 15,00 hod. vystoupí s tanci a zpěvy folklorní soubor z Jablonce nad Nisou Šafrán.

Po celou dobu pak bude v obou areálech stánkový prodej. Bude zpřístupněna kaple Božího hrobu s průvodcem a bude pro návštěvníky otevřeno Městské muzeum, kde si budou moci prohlédnout výstavu kraslic a krojů a stálou expozici o Mimoni a okolí.

alt
Nahoru