Medailové žně atletů pokračují

Je velice potěšitelné, že i v této kategorii putovaly na Českolipsko medaile ve většině disciplín. Dva tituly vybojoval Mirza Selimovič z SK ZŠ Jablonné v Podještědí, který vyhrál 60 m překážek a  800 m a ještě přidal stříbro v běhu na 300 m. O další tituly se postarala Iva Smýkalová z AC Česká Lípa v běhu na 150 m,  Olga Půčková z Jiskry Nový Bor v běhu na 800 m, Jana Nováková (Č. Lípa) 1500 m, Stanislava Kopřivová z Jablonného ve skoku o tyči a Veronika Süssnerová ve vrhu koulí, mezi chlapci vyhrál skok vysoký Jan Brůček (AC Česká Lípa).

Celkem putovalo na Českolipsko 24 medailí z celkového množství 66 kusů, o které bojovali atleti z větších či menších oddílů včetně Jablonce, Liberce, Jičína a Mladé Boleslavi. V tomto směru ještě více vyniká práce dobrovolných atletických trenérů na Českolipsku.

300 m/Žákyně Běh

1 Truchlá Kateřina 935213 AC Česká Lípa  47.56  (2)

Další republikový kov do Cvikova

O víkendu se konalo v hale Otakara Jandery v Praze ve Stromovce halové Mistrovství ČR juniorských a dorosteneckých kategorií. Zatímco stříbro Jakuba Jandy ze Cvikova ve vícebojích minulý víkend bylo překvapením, od  Terezy Pokorné se medaile čekala, neboť Tereza patří již několik let ve své kategorii do republikové špičky. Její soupeřka Markéta Červenková ze Staré Boleslavi měla mimořádně dobrou formu a s Terezou si tentokrát poradila. Další závodnice již tento souboj sledovaly z velmi uctivé vzdálenosti, a  tak i Tereza přivezla pro Cvikováček Cvikov a trenéra Václava Libicha stříbrnou medaili za výkon 14.44 m.

Vícebojař Jakub Janda je ve vynikající formě. Splnil i čtyři limity mezi specialisty. Týden po náročném sedmiboji si vybral  dvě disciplíny. Ve výšce obsadil velice pěkné 5. místo, když překonal laťku ve výšce 191 cm a dobře si vedl i v kouli, kde bral za 13,78 m deváté místo.

Závodu se zúčastnila i skupina atletů z AC Česká Lípa. Z nich nikdo medailové ambice neměl, ale již fakt, že jim výkony umožnily startovat na této významné soutěži, stojí za povšimnutí. Deváté místo obsadila ve skoku vysokém mezi juniorkami Tereza Zajícová, desátá byla v dorostenkách Lucie Kalousková. Obě zdolaly laťku ve výšce 153 cm. Lucka navíc obsadila 6. místo v rozběhu na 60 m překážek v novém osobním rekordu 9,64 s. Osobní rekord si časem 2:10,80 min v běhu na 800m vylepšil i Roman Papík, což mu vyneslo 7. místo v rozběhu. Na osmém místě se v rozběhu na 60 m  umístila Tereza Musilová časem 8,58 s. Zajímavé souboje předvádějí ve sprintu Karel Hromek a Michal Šenfeld. Tentokrát se umístili na 6. a 7. místě každý ve svém rozběhu na 60m, na setinu stejným časem 7,53 s. Výhodou všech českolipských závodníků je, že jsou ve své kategorii nováčky a mají na další zlepšování dvě sezony.