Loko Česká Lípa - Slavoj Děčín

Děčín se na první místo dostal po úterním zaváhání Lípy v Mimoni a dnes chtěl své postavení v tabulce ještě utvrdit. Česká Lípa však vstoupila do zápasu s vynikající obranou, která nedávala konstruktivním hráčům Děčína ani metr prostoru navíc. Občas se sice děčínským podařilo překonat v tomto zápase výborného brankáře Jirouska, ale to byl v první půli spíše ojedinělý jev. Lípě jako již tradičně vázlo proměňování šancí z vyložených pozic, ale vzhledem k již zmiňované obraně si to dnes mohla dovolit. Po třiceti minutách prvního poločasu se tak zrodil spíše bohatý hokejový výsledek 9 : 6.

Po výměně stran pokračovala Lípa ve fyzicky náročné, ale velmi účinné obraně. A protože se ani ve druhé půli nepodařilo najít hostujícím hráčům recept na vítězství a navíc se vynikajícími výkony předvedli domácí Najman, Lorenz, Pavlíček a brankář Jirousek, dotáhla Lípa zápas do poklidného konce, který v podzimních utkáních mezi těmito soupeři rozhodně vidět nebyl. Podzimní dva zápasy skončily pro každého jednou výhrou o jeden gól. V sobotu se však žádné drama nekonalo a Lípa s přehledem vyhrála 21 : 15.

V tabulce se tak čtyři kola před koncem srovnaly na prvním místě týmy Lípy, Děčína a Mimoně.

Loko Česká Lípa - Slavoj Děčín 21:15

Sestava a branky: v brance Jirousek, Jahoda - v poli Najman 7, Lorenz 6, Pavlíček 4, Knap 2, Hejl 2, Duben, Drobný, Hajžin.

Sedmičky - 3/2 : 4/2, vyloučení - 4 : 3, diváci - 30

Příští zápas hraje Česká Lípa 12. 5. doma od 10:30 s Varnsdofem.