Knižní tipy SRPEN

Verze pro tisk |

Prázdniny se pomalu blíží ke konci, proto je srpnový výběr knižních novinek zaměřený na zejména na děti a na školu. Kromě pohádek pro nejmenší, knížek rozvíjejících grafomotoriku u prvňáčků a druháčků nechybí ani letní hit Fidget Spinner, knížka, která zachytila módní vlnu této hračky a přináší nové triky a hry. Pro starší je zde knížka přinášející revoluční paměťovou techniku na učení slovíček. A protože k letošnímu létu patří atletika a létání, také k tomu přinášíme tematické tipy.

Kocour Josef
Rožnovská Lenka, Illkovičová Katarína
Zdá se, že Josefovi není co závidět. No uznejte. Ztratit se své mámě kočce, a ještě kvůli dvěma vrabčákům posměváčkům přijít o jedno oko, to není nejlepší start do kočičího života. Kocourek Josef to zkrátka nemá jednoduché. Možná ale právě osudové překážky nakonec ze smutného kotěte udělají spokojeného kocourka, který kromě jména najde i svoje hodné lidi a objeví lásku k malovaní – zrovna jako jeho jmenovec malíř Josef Lada. Krátké kapitoly, sazba velkými písmeny a přitažlivé ilustrace usnadní dětem první čtenářské krůčky a budou je motivovat k samostatnému čtení. Text je vhodný pro genetickou metodu čtení.
Pod značkou Bambook vydal Nakladatelský dům GRADA, 2017

Dobrodružství pana Kolečka
Mlíčková Jelínková Michaela, Laštovička Jan
Neobvyklá trojice nerozlučných kamarádů vás naučí, že veteráni nepatří do starého železa, že nemít jednu nohu není překážka a že s věrnými kamarády a láskou, která nerezaví, doj(e)dete nejdál. Výtvarně jedinečná a bohatě ilustrovaná knížka, jejíž kulisu vytvořila místa známá i polozapomenutá, zaujme dětské hlavičky a přitom jen tak mimochodem poučí – dost možná, že se něco nového dozvědí i rodiče. Tak schválně, víte, proč se Bílá hora jmenuje Bílá a kde se vzala Divoká Šárka? Příběhy, které vznikly z lásky k blízkému místu a k jednomu chlapečkovi, který nemohl usnout bez pohádky, jsou nerozlučně spjaté s vtipnými ilustracemi Jana Laštovičky.
Pod značkou Bambook vydal Nakladatelský dům GRADA, 2017

Další malované křížovky a osmisměrky pro prvňáky a druháky
Pospíšilová Zuzana, Trsťan Drahomír
Kdo jednou přijde na chuť luštění, už nemůže přestat. Na školáčky proto čeká nový díl oblíbené knížky s další velkou porcí křížovek, osmisměrek a veselých obrázků, které si mohou vymalovat podle své fantazie. Díky zábavným úkolům si holčičky a kluci procvičí nejen čtení a psaní, ale také znalosti z prvouky, kromě toho si přirozeně obohatí slovní zásobu. Hodně zábavy!
Pod značkou Bambook vydal Nakladatelský dům GRADA, 2017

Bludiště 2 Záhada Zlaté věže
Kamigako Hiro, IC4DESIGN
Projdi si všechna ďábelsky složitá bludiště, najdi ukryté předměty, vyřeš zvláštní výzvy pana X a další drobné záhady na každé stráce této báječněilustrované knihy. Tajemný zloděj pan X je zpět a má další nebezpečný plán! Chce ukrást největší poklad New City - zářící bludišťovou kostku z vrcholu Zlaté věže. Vlastník věže povolá do města několik nejlepších detektivů včetně Pierra, specialisty na bludiště, a jeho kamarádky Carmen. Všichni se snaží drahocennou kostku zachránit a hlavně zastavit pana X. Ale stihnou to včas?
Pod značkou Bambook vydal Nakladatelský dům GRADA, 2017

Fidget Spinner - Super triky, finty a vychytávky
Stevens Cara
Užij si dokonalou zábavu se svým spinnerem! Nauč se super triky, kterými ohromíš své kamarády a všechny kolem. Objev spoustu her a tipů, jak o svůj spinner pečovat, jak si udělat bezva sbírku, jak si vyrobit vlastní spinner, jak si ho ozdobit, jak ho opravit, když píská a spoustu dalších vychytávek. Zjistíš, proč je spinner pro tebe tak dokonalá zábava. Je zde i místo pro zápisy výsledků třídních turnajů a vedení statistiky spinner borců! Jsi připraven stát se světovým spinner mistrem?
Pod značkou Bambook vydal Nakladatelský dům GRADA, 2017

Jak se naučit 100 slovíček za hodinu
Pok Jakub
Připadá vám nemožné naučit se 100 slovíček za hodinu? Známý trenér paměti Jakub Pok vám dokáže, že se je nemusíte učit jen biflováním. V knize naleznete revoluční paměťovou techniku na učení slovíček tzv. Metodu klíčového slova. Pro paměť jsou cizí slovíčka příliš abstraktní a nezajímavá. Tato metoda využívá podobnosti slovíček se známými slovy v naší mateřštině. Slovíčka je třeba přeměnit na obrazy, které budou barevné, fantazijní a emotivní, zkrátka lépe zapamatovatelné. Technika je naprosto univerzální a můžete si s její pomocí zlepšit svou slovní zásobu jakéhokoli světového jazyka již za půl roku.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Zeptejte se pilota
Vše, co jste kdy chtěli vědět o letecké dopravě a cestování letadlem
Smith Patrick
Chytrou knížkou, ve které pilot odpovídá na nejčastější otázky ohledně létání v dopravních letadlech, budete fascinovaně listovat celá rodina. Dozvíte se třeba, co se děje s letadlem při startu, přistání a během letu, jestli je možné za letu otevřít dveře nebo proč si musíme vypínat mobilní telefony. Autor Vám také prozradí, co způsobilo největší letecké katastrofy a zda by dokázal s letadlem přistát i amatér bez výcviku. Poutavé povídání nadchne každého pasažéra, fanouška dopravních letadel i ty, kteří mají zatím z létání strach.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Atletika – cesta na vrchol
Erben Eduard, Cícha Jaroslav, Jelínek Petr
Sledovali jste srpnové Mistrovství světa v atletice v Londýně a boj našich sportovců o co nejlepší umístění mezi světovou atletickou špičkou? Obrazová publikace mapuje úspěchy tří generací atletů, jejich cestu na stupně vítězů i chvíle nezdaru a bolesti. Autoři formou medailonků jednotlivých sportovců rekapitulují jejich atletickou kariéru, od sportovních počátků, přes období zrání, hledání, někdy i pádů, až ke stupňům vítězů na velkých soutěžích. Přečtěte si o zlaté medailistce Báře Špotákové, výbornému běžci Jakubovi Holušovi nebo třeba mladé výškařce Michaele Hrubé, pro které byl Londýn prvním velkým závodem mezi sportovní elitou.
Vydalo nakladatelství Grada, 2017

Všechny knihy můžete koupit na e-shopu na www.grada.cz  
 

Nahoru