Lípa Cantantes počtvrté

Verze pro tisk |

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv. 21. dubna roku 2017 proběhne již čtvrtý ročník této soutěže, předsedkyní poroty stejně jako ve všech uplynulých ročnících bude Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění.

Soutěž vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica (Arbor – spolek pro duchovní kulturu, Žižkova 528/6, 470 01 Česká Lípa) a Základní umělecká škola Česká Lípa (Arbesova 2077, 470 01 Česká Lípa), příspěvková organizace a bude se konat na Základní umělecké škole Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace, 470 01 Česká Lípa. Soutěžní klání je vypsáno v kategoriích sólový a komorní zpěv v podkategoriích dle věku adeptů. Umění mladých zpěváků bude hodnotit porota, ve které mimo prof. Hajóssyové zasednou členka Rady Libereckého kraje pro kulturu Ing. Květa Vinklátová, starostka České Lípy Mgr. Romana Žatecká, sopranistka Anna Hlavenková a ředitel MHF Lípa Musica a tenorista Martin Prokeš.

Ve všech kategoriích budou uděleny první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na MHF Lípa Musica 2017. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně, Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze a Cenu Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu.

Součástí slavnostního vyhlášení po ukončení celé soutěže bude koncert vítězů a oceněných. Koncert se bude konat ve Foyer ZUŠ Česká Lípa 21. 4. 2017 od 18.00 hodin. Více informací najdete na www.lipamusica.cz a www.zuscl.cz. Všem účastníkům přejeme hodně štěstí!

Nahoru