Líný F. Š. I : "Mentos Chodov

V tomto utkání českolipským pšenka opravdu nevykvetla. Migací orfeta, jinak prvoligový Mentos Chodov, přijel s takovými hráči jako je Daniel Jonáš či Ota Kolínský. S tímto týmem se minulý rok utkali Líný F. Š. I v semifinále, kde je vyřadil až po divoké přestřelce 12:8. Líný F.Š.I udělaly před utkáním několik změn v sestavě, které se později ukázaly jako ne moc dobré. František Ondřej usedl na tribunu, kde vystřídal Petra Diviše, který si odbyl svůj první florbalový debut v brance, Tomáš Kunca se posunul do obrany.

Tým České Lípy začal nebojácně a díky Štěpánu Slanému se ujali vedení 1:0. Tento stav ale dlouho nezůstal, Migací orfeta převzala iniciativitu, zatlačila Českou Lípu do defenzívy a začala ostřelovat branku, hlavně díky Danielovi Jonášovi, který loni vyhrál tvrdost střelby se 138 km/h. Soupeřovi se podařilo vyrovnat v 8. minutě, kdy Kolínský překonal backhandovou střelou Petra Diviše. 1:1. Od této chvíle byl na hřišti jen jeden tým, celek Migací orfety. Ta postupně vstřelila další dva góly, které padly jako ten první z hole Oty Kolínského.

V druhém poločase přišla chvíle Jonáše. Ten nejprve nahazoval balónek přes celé hřiště a Petr Diviš si míč, který letěl půl metru od branky, ve snaze jej chytit, nešťastně srazil do brany. Jonáš později vypálil tvrdou střelou z vlastní poloviny a debutujícího brankáře České Lípy překonal podruhé. Ke konci zápasu nakonec výsledek zkorigoval Kunca na konečných 6:2, který poslal střelu přesně k tyči.
sestava: Petr Diviš, Tomáš Kunca, Jan Duben, Štěpán Slaný, Zuzana Vavříková.