Lekce z produktivity pro Lípu

Na začátku utkání proto na domácí doslova vlétla a obrana Zásady byla ráda, když nebezpečné akce končily alespoň rohovým kopem. Těch bylo na úvod utkání až nezvykle mnoho, a nezústalo jenom u nich. Hosté si totiž především díky přesné, rychlé a agresivní hře vytvořili i čtyři brankové šance. Žádnou sice neproměnili, ale jejich tlak pokračoval dál. Ve 22. minutě z trestného kopu
trefil Kacafírek tyč. Ve 24. minutě pálil těsně nad Březina. A ve 35. minutě se mezi tři tyče netrefil ani Vovčuk. Do kabin proto odcházeli soupeři za nespravedlivého stavu 0:0.

Po přestávce se čekalo, že Lípa vystupňuje svůj tlak, a že se konečně prosadí i gólově. K radosti domácích fanoušků však bylo vše jinak. Najednou tím, kdo diktoval ráz a tempo zápasu, byli domácí fotbalisté. Na rozdíl od českolipských ale svůj tlak dokázali zužitkovat. V 65. minutě se míč po rohovém kopu dostal k Šourkovi a ten nezaváhal - 1:0. Hosty ani tento okamžik nevyburcoval k lepší hře ve druhé půli, a tak se po pěkné individuální akci Feryho měnilo skóre na konečných 2:0.

Česká Lípa je proto po třech kolech na 11. místě se třemi body.

ZÁSADA - ČESKÁ LÍPA 2 : 0

Sestava - Svoboda - Švehla, Plaček, Trégr, Kropáček - Malich(81.Hájek), Březina, Kacafírek, Štummer - Kašpar, Vovčuk.