Slavnostní festivalové narozeniny s Jiřím Suchým a Semaforem

Verze pro tisk |

Hlavní program jubilejního 20. ročník MHF Lípa Musica završil ve čtvrtek 28. října narozeninový koncert, který připomněl legendu české kultury – divadelníka, herce, hudebníka, textaře, zpěváka, básníka, skladatele, spisovatele, filmaře, grafika, výtvarníka, divadelního režiséra, komika a sběratele v jedné osobě – Jiřího Suchého u příležitosti jeho letošních 90. narozenin. Ve společnosti jeho umělecké partnerky Jitky Molavcové a za doprovodu Orchestru divadla Semafor pod vedením kapelníka Jiřího J. N. Svobody zazněly známé i pozapomenuté hity z dílny Suchého, Šlitra i dua Voskovec a Werich. Jiří Suchý potvrdil, že je výjimečnou ukázkou nezdolné vůle, pracovitosti, kreativity, rozhledu a smyslu pro humor, díky nimž je jeho popularita věčná a díky nimž může být po právu nazýván legendou. Setkání s touto mimořádnou osobností si nenechalo ujít do posledního místa zaplněné Městské divadlo v Novém Boru. Za zvuku nesmrtelných semaforských melodií tak vyvrcholily narozeninové oslavy dvou festivalových dekád.

„Ještě na jaře tohoto roku nebylo vůbec jasné, bude-li moci narozeninový ročník proběhnout. Měli jsme však jedinečnou příležitost se opět vrátit do kostelů, sálů a divadel a plnými doušky čerpat energii a prožívat emoce prostřednictvím živého setkání s hudbou ale i tancem. Pro nás pořadatele to byl ročník návratu ke kořenům a plné si uvědomění pravé podstaty našeho počínání. Velké díky patří tedy v prvé řadě posluchačům, díky kterým jsme překonali návštěvnost 4.000 posluchačů za ročník. Chtěl bych také poděkovat všem našim podporovatelům, bez kterých bychom se setkávat nemohli. Do třetice bych také rád poděkoval z celého srdce svým kolegům v týmu, o které jsem se mohl v tomto nelehkém roce opřít a kteří prokázali skutečnou týmovou soudružnost a lásku k našemu poslání. Doufáme, že jsme letošním ročníkem naplnili všechna očekávání,“ říká k 20. ročníku Martin Prokeš, ředitel a zakladatel festivalu.

Definitivní tečku za nimi udělá tradiční epilog ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa s titulem Má to smysl!, který je za účasti špičkového houslisty Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery na programu v pátek 19. listopadu v českolipském Kulturním domě Crystal. Vstupenky na tento koncert jsou v prodeji ve festivalové pokladně i online na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru