Pěvecká soutěž Lípa Cantantes letos podesáté

Verze pro tisk |

Letošní jubilejní 10. ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa, proběhne v pátek 17. března v prostorách ZUŠ Česká Lípa. Děti a mladiství mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému a komornímu zpěvu na základních uměleckých školách, budou moci i letos porovnat své pěvecké schopnosti a dovednosti v sólové či komorním zpěvu před odbornou porotou. Její předsedkyní bude v letošním roce nově úspěšná sopranistka Anna Hlavenková, která je vedoucí oddělení zpěvu na Konzervatoři Teplice a která po devíti letech vystřídá profesorku a pěvkyni Magdalenu Hajóssyovou. Možnost přihlásit se do soutěže je otevřena až do 6. března. Vyhlášení vítězů společně s veřejně přístupným koncertem se uskuteční 17. března ve foyer ZUŠ Česká Lípa.

Soutěž Lípa Cantantes vznikla s cílem podpořit zájem dětí a mladých lidí o klasický zpěv, interpretaci písní českých i světových autorů a vytvořit příležitostí pro talentované žáky k porovnání jejich dovedností a získání prvních koncertních zkušeností. I v letošním roce je soutěž vypsána v kategoriích sólového i komorního zpěvu s rozlišením dle dosaženého věku. Soutěžní repertoár tvoří lidové, umělé písně a árie s klavírním či jiným instrumentálním doprovodem.

V porotě dále zasedne operní pěvec a pedagog Pavel Horáček působící především v pražském Národním divadle, operní pěvec Radek Krejčí, sólista opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem, držitel čestného uznání ceny Antonína Dvořáka a samozřejmě i Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica a aktivní pěvec a Ing. Jitka Volfová, starostka města Česká Lípa, za jehož podpory se soutěž tradičně koná.
Porota posoudí výkony a ve všech devíti kategoriích a udělí první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na festivalové koncerty. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně a Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze.

Tradičně konaný koncert vítězů a oceněných jako součást slavnostního vyhlášení vítězů proběhne po ukončení soutěže od 18 hodin ve foyer ZUŠ Česká Lípa a bude opět volně přístupný veřejnosti.
Podrobné informace včetně přihlášek a přehledu vyhlášených kategorií jsou k dispozici na www.zuscl.cz a www.lipamusica.cz

Věcné ceny do soutěže věnuje i v letošním roce společnost TGK - Technika, sklo a umění s.r.o. ze Skalice u České Lípy.

alt
alt
alt
Nahoru