Pátý ročník soutěže Lípa Cantantes se blíží

Verze pro tisk |

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv. 13. dubna letošního roku proběhne již pátý ročník této soutěže, předsedkyní poroty stejně jako ve všech uplynulých ročnících bude profesorka Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění. Přihlášených účastníků je letos 40.


Soutěž vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa a bude se konat přímo na Základní umělecké škole v České Lípě. Soutěžní klání je vypsáno v kategoriích sólový a komorní zpěv dle věku adeptů. Nižší věkové kategorie sólového zpěvu a komorní zpěv bude hodnocena jednokolově, sólový zpěv od 13 do 25 let věku pak dvoukolově. Umění mladých zpěváků posoudí porota, ve které mimo prof. Hajóssyové zasednou místostarostka České Lípy Alena Šafránková, sopranistky Alena Hellerová a Anna Hlavenková a ředitel MHF Lípa Musica a tenorista Martin Prokeš. 

Ve všech kategoriích budou uděleny první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na MHF Lípa Musica 2018. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně, Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze a Cenu Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu.

Součástí slavnostního vyhlášení po ukončení celé soutěže bude koncert vítězů a oceněných. Koncert se bude konat ve Foyer ZUŠ Česká Lípa 13. 4. 2018 od 18.00 hodin.

www.lipamusica.cz / www.zuscl.cz
 

Nahoru