Majáles v České Lípě přivítá léto hudbou a tancem

Verze pro tisk |

První ročník Komorního cyklu MHF Lípa Musica završí v úterý 19. 6. v 19 hod. v městém parku v České Lípě Majáles. V programu Majáles, toť Máj a Les, vystoupí pod širým nebem populární hudební soubor Ritornello Michala Pospíšila společně s tanečním folklorním souborem Barunka Martiny Pavlasové. Ve spolupráci s Vlastivědným spolkem Českolipska připomene osobnost Eduarda Steffena, který se mimo jiné o zřízení městského parku zasloužil.

S prvními jarními paprsky naši pohanští předci, křepcí vyběhli do luk a hájů a duší i tělem děkovat za dar nového léta. Zpívali, tančili, milovali se a jásali kolem stromů až do umdlení. Křesťané spojili staré děkování s Kristovým vzkříšením a tradiční písně se pak dostaly i do barokních kancionálů, užívaly se i v kostele. A právě tyto písňové poklady naší historie představí závěrečný koncert Komorního cyklu na louce v parku.

Příjďte si poslechnout líbezné písničky o přírodě v přírodě, možná si i zatančit a zakřepčit, a také se občerstvit dobrým jídlem a pitím… Vstup na závěrečný koncert našeho cyklu bude zdarma a připraveno bude i občerstvení, které zajistí Pivovar Cvikov. A v případě, že by počasí nebylo příznivé, koncert přesuneme do nedalekého kostela Církve československé husitské. Akci doprovodí i sbírka za účelem rekonstrukce tohoto kostela. Záštitu nad koncertem převzala Ing. Jitka Volfová, státutární zástupkyně hejtmana Libereckého kraje. Koncert je podpořen Libereckým krajem.

Majáles, toť máj a les
19. 6. 2018 od 19 hod., městský park v České Lípě
www.lipamusica.cz 

alt
alt
Nahoru