10. výročí od povodní

Hudební dárky od Lípy Musicy

Verze pro tisk |

Hledáte tip na vhodný vánoční dárek pro vaše blízké? Darujte krásný hudební zážitek s Lípou Musicou. Stále ještě máte poslední šanci zajistit si svá místa na zahajovací koncert příštího osmnáctího ročníku festivalu, který se 17. září 2019 odehraje v místě se skutečným geniem loci - impozantním Chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Tuto barokní perlu ukrytou v malebném údolí Jizerských hor rozezpívají na slavnostním galakoncertu, který bude současně i dalším Koncertem pro Liberecký kraj, Královští pěvci - The King’s Singers. Vokální sexteto s tradicí půl století je výběrem skutečných pěveckých mistrů, jejichž umění fascinuje miliony fanoušků po celém světě. Jejich hejnické zastavení bude jediným v České republice a slibuje vskutku nezapomenutelný zážitek s hudbou v průřezu staletími i v jedinečném improvizovaném programu v dialogu s publikem. Hostem tohoto unikátního večera bude navíc i liberecký dětský sbor ZUŠ Severáček. Do Hejnic se navíc můžete vypravit festivalovým autobusem, kde jsou k dispozici poslední volná místa.

Kromě svátečního zážitku s festivalem Lípa Musica můžete sebe či své blízké potěšit i pravidelnými setkáními s komornímu hudbou v rámci druhého ročníku obnoveného Českolipského kruhu přátel hudby. I pro příští první polovinu roku jsme pro vás připravili šestici hudebních zastavení s výraznými osobnostmi české hudební scény i mladými talenty. Těšit se můžete na violoncellistu Jiřího Bártu, perspektivní Belfiato Quintet, Cappellu Marianu, jež představí v premiéře českolipského renesančního skladatele, nebo třeba na harfistku Janu Bouškovou a její pojetí Smetanovy Mé vlasti. Všechna hudební setkání okoření představení zajímavých osobností našeho regionu, která vám zprostředkuje Vlastivědný spolek Českolipska. A vydatný hudební i vlastivědný zážitek si můžete zpříjemnit i skleničkou vína. Vstupenky na tento komorní cyklus si můžete zakoupit jednotlivě, ale i jako zvýhodněné abonmá. To je v prodeji jen do začátku ledna.

A pokud byste raději hudební výběr nechali na svých blízkých, připravili jsme pro vás opět dárkové poukazy na nákup vstupenek, a to v hodnotách 500, 1000 nebo 2000 Kč. V prodeji jsou stejně jako vstupenky a abonmá ve festivalové kanceláři v Žižkově ulici v České Lípě, která je otevřena každé pondělí a středu od 15 do 18 hod. až do Vánoc. Více informací najdete na www.lipamusica.cz.  

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru