10. výročí od povodní

FOTO: Virtuóz těla v České Lípě

Verze pro tisk |

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo... Desítka pantomimických čísel v podání jedné z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě Radima Vizváryho byla na programu osmnáctého festivalového ročníku ve čtvrtek 24. října v českolipském Jiráskové divadle a uzavřela tak hlavní koncertní řadu ve festivalovém srdci, tedy pomineme-li tradiční epilog se ZUŠ Česká Lípa, který bude na programu ještě 7. listopadu.

Mimický večer přinesl publiku širokospektrální vhled do vod nonverbálního divadla a obohatil tak klasikou hudební řadu o poznání jiného uměleckého žánru. Největší ze současných pierotů, žák legendárního Borise Hybnera, ve svém Thalií oceněném programu Sólo představil všechny polohy pantomimy od tradiční pierotovské až po moderní formy. Nabídl čísla komická, poetická i závažná, čísla originální, čistá a aktuální, v nichž hovoří jen umělcovo tělo katalyzované hudbou. Hranice tradiční dramaturgie překračujíci festivalový večer přilákal do Jiráskova divadla především příznivce tohoto dnes bohužel spíše okrajového žánru. Jejich nadšené ovace vstoje pro strhující představení, které bylo pestrým kaleidoskopem oslavujícím tento výjimečný a náročný dramatický žánr, nebralo konce. Mim, autor, režisér, choreograf a pedagog Radim Vizváry nakonec svůj čas i zbytky energie věnoval i zajímavé moderované besedě, která se za početné účasti zaujatých diváků odehrála v divadelním baru.

V sobotu se 18. ročník festivalu uzavře koncertem fenomenálního Janoska Ensemble v Městském divadle v Novém Boru. Poslední vstupenky jsou ještě v prodeji.
foto: Lukáš Marhoul
Více na www.lipamusica.cz 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru