PLES města ČESKÁ LÍPA: hudební hvězdy roztančily celý Crystal

Verze pro tisk |

Nemohu srovnávat s minulými ročníky, ale reprezentativní ples města Česká Lípa, který proběhl v pátek 17.1. v KD Crystal, byl ve všech směrech dokonale zvládnutou kulturní akcí. Velkému sálu dominovaly funkční kulaté stoly vyzdobené květinami a svícny, milým překvapením, kterému určitě kvitovali všichni aktivní tanečníci, byly slané jednohubky. Profesionálně zvládnuté osvětlení, živé bramboříky a uvítací růže pro dámy byly dalšími klady, kterých jsem si nemohl nevšimnout po vstupu do sálu. Programem celého vydařeného večera provázela stále šarmantní Mahulena Bočanová, jejíž charisma krásné ladilo ke všem uváděným vstupům.

Už přehlídka tanců, zvláště latinskoamerických v podání brilantních juniorských tanečníků ze školy Duha byla pastvou pro oči. Prvním vrcholem plesu byla však Monika Absolonová, která během hodinky zapěla své největší muzikálové hity. Mohli jsme klidně tančit, a to i na klasické šlágry “Noc na Karlštejně” nebo “Asi asi”, ale největší aplaus sklidila její podle mne nejsilnější píseň “Najednou” z jedinečné pohádky Ledové království. Při ní většina diváků jen zůstala stát a v opojení naslouchala! Slyšet píseň na soundtracku je hezké, ale prožít ji v originálním live provedení přímo vedle zpěvačky je neopakovatelný zážitek. Monika se pak vydala i mezi tancující, aby s grácií vystřihla další svůj hit “Královnou jsem já”.

Sotva opustila okouzlený sál, došlo na vyhlášení výherců cen z tomboly, které daroval hotel Morriss, kavárna Split a firma Crystalex a vylosovala paní starostka, oděná v nádherných tmavě zelených šatech. Poté své nadupané a virtuózní umění spustilo znovu těleso Big O’Band, druhá hudební star večera, které dokázalo bavit svým pestrým stylovým záběrem všechny až do půlnoci. Čím více a zajímavě hráli, tím energičteji se chtělo tančit anebo jen vnímat jejich repertoár, v němž zazněly strhující provedení skladeb jako veselá “Happy” od Pharella Williamse, krásné najjazlá houpavka “Come Away with me” od Norah Jones anebo pozitivní pecky od Abba “Mamma mia” či “Dancing queen”. Při žádné se nedalo sedět! Mocnou energizujicí kombinaci swingu, blues rocku, popu i soulu uměl Big O’ Band umně přerušit klasickou polkou i valčíkem, tu zazněl waltz, ale i prudký džajv. Funky nabité hity Bruna Marse si kapela nechala po pauze, kterou vyplnila extravagantní módní přehlídka. Ne, nejsem módní specialista, mé laické oko spočinulo ponejvíce na bělostných róbách, ve kterých nejvíce vynikla miss ČR Kateřina Průšová. A znovu zahřměl Big o´Band, který se ve svých řadách pyšní nejen špičkovým sólovým kytaristou Danem Horkým nebo mistrně ovládajícím saxofonistou Honzou Vávrou, ale především trojicí ženských vokalistek. Skupinu jsem poprvé viděl na hradčanském letišti při akci 30 let svobody již loni v listopadu, ale po českolipském plesu se opravdu zdá, že jejich popularita na Liberecku závratně a zaslouženě stoupá.

Absolutním vrcholem celého plesové večera byl ovšem set skupiny Princess, která se po půlnoci vytasila s repertoárem legendárních Queen. Krnovská rocková revivalová banda překvapila všechny přítomné, a to hned prvními zemitými hard rockovými peckami. Zpěvák vyloženě imitoval Freddie Mercuryho, kytarista s hřívou a la Brian May jakbysmet, navíc brousil jedno sólo za druhým, takže o zábavu bylo postaráno. Zazněly mj. nesmrtelné „Bohemian Rhapsody“, „ It´s a Kind of Magic“ nebo „Radio Gaga“.

Byl to vskutku nádherní hudební večer a bylo jen na divákovi, jestli chtěl tančit anebo jen vnímat klasické hity všech žánrů. Možná, že chybělo více latinskoamerických tónů, ale v důsledku to nikomu nevadilo. Závěrečné rockové vyznění plesu všichni přijali více než dobře.

Na tento ples budu já osobně dlouho vzpomínat.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru