Spolupráce Partyzánky s Domovem pro seniory

Verze pro tisk |

Členové žákovského parlamentu na ZŠ Partyzánská se tento rok rozhodli podpořit seniory. Spojili jsme se proto s Domovem pro seniory v Dolní Libchavě a domluvili se na společně stráveném dni. Naším cílem bylo zpříjemnit dopoledne babičkám a dědečkům, kteří se potýkají nejen se zdravotním stavem, ale i se samotou.

Jednotlivá zasedání našeho parlamentu jsme tak věnovali důkladným přípravám. Jednotliví členové se zamýšleli nad tím, jak by mohli seniory potěšit a zabavit. Vznikly malé skupinky parlamenťáků. Ti se mezi sebou domluvili na konkrétní podobě „stanoviště“.

Konečně nastal „DEN D“, 14. května, a my jsme vyrazili do DPS. Tady jsme s klienty domova hráli karty, vyzvali je na souboj v šachách, předčítali jim z knih, pekli něco dobrého na zub, učili je skládat origami, povídali si o životě, nebo vybarvovali znamení horoskopu. Nakonec holky zatancovaly a zbývalo předat symbolický šek s finanční částkou, která seniorům udělala velkou radost. Jelikož byli všichni nadšeni, jak se vše povedlo, oslovila nás vedoucí DPS, paní Holanová, zda bychom byli ochotni pomoci se Sportovním dnem, který budou pořádat. Vůbec jsme neváhali.

Slovo dalo slovo a v pátek 15. 6. se několik z nás vydalo opět do DPS. Tady na parlamenťáky čekalo překvapení. Sportovního dne se totiž zúčastnili i senioři z Německa, takže si mohli žáci prosvištět i základní německé fráze. Setkali se zde i s paní starostkou. Znovu se den vydařil a my měli radost a dobrý pocit ze skvěle odvedené práce.

Věříme, že setkání nebylo poslední. Už nyní totiž spřádáme plány, kdy milé dědečky a babičky zase navštívíme a co pro ně vymyslíme. V našem parlamentu se snažíme o prosociální chování, učíme se samostatnosti, zodpovědnosti a cílem je i rozvíjení vlastních dovedností, prostor dostává kreativita a nadšení dětí. Máme plány i pro nový školní rok. Tak nám držte palce, ať se nám vše podaří!

Za parlamenťáky a koordinátorky žákovského parlamentu
Mgr. Petra Slámová

alt
Nahoru