Dětský domov v Deštné má nový sociální automobil

Verze pro tisk |

Na automobil přispělo na pětašedesát firem z regionu
Dětský domov Dubá Deštná získal již třetí sociální automobil, zcela nový Renault Master využije především k odvozu dětí do škol. Předání vozidla proběhlo v pátek 19. října, z rukou zástupců poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje, jej převzala ředitelka dětského domova Zdeňka Slavíková. Slavnostní akce se zúčastnila také starostka města Dubá Zdeňka Šepsová.

Dětský domov v Dubé – Deštné obdržel již třetí vůz zdarma v rámci projektu Sociální automobil. „Ve většině zařízení pečujících o děti se vozový park zpravidla nenachází v nejlepším stavu. Tato zařízení získávají nové auto obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my. Rád bych proto poděkoval všem firmám i jednotlivcům, kteří se na financování vozu pro dětský domov v Dubé Deštné podíleli,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Reklamní agentura Kompakt organizuje předávání vozů i pro jiné neziskové a příspěvkové organizace pracující v oblasti péče po celé České republice. Dětský domov v Dubé Deštné byl obdarován v celkovém pořadí již 749. vozem. „Z nového vozidla máme velkou radost. Poslouží nám především ke každodennímu odvozu dětí do škol, většina z nich totiž navštěvuje vzdělávací zařízení ve 20 kilometrů vzdálené České Lípě,“ dodala Mgr. Zdeňka Slavíková, ředitelka Dětského domova Dubá Deštná. Nový Renault Master může výchovné zařízení využívat zejména díky štědrosti lokálních firem, které na vůz přispěly. Celkem se na projektu podílelo 65 podniků z nedalekého okolí.

O projektu Sociální automobil
Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

 

 

 

 

 

 

O společnosti Kompakt s.r.o.
Reklamní agentura zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Jejími jednateli jsou PaedDr. Miroslav Káninský a Pavel Bažant.
 

alt
alt
Nahoru