Týden knihoven v českolipské knihovně

Verze pro tisk |

Říjen je v knihovnách tradičně slavnostní – první říjnový týden je totiž zasvěcen knihovnám a letos bude probíhat již 20. jubilejní ročník! Knihovny připravují pro tento čas zajímavé aktivity, mimořádné projekty, tradičně v tomto období je ministrem kultury udílena státní cena Knihovna roku.

Zajímavostí zcela jistě je, že letos je na tuto cenu za náš kraj nominována Obecní knihovna v Novinách pod Ralskem, která spadá pod regionální služby naší českolipské knihovny, což nás velmi těší a i proto budeme Novinám, jejich knihovnici i vedení obce, které tuto knihovnu doslova hýčká, držet palce! Týden knihoven tradičně spojuje společné motto, které tak trochu určuje i atmosféru celého týdne. Letošní ročník bude probíhat v RETRO stylu a doufáme, že Vás pobavíme i potěšíme.

Retro TÝDEN KNIHOVEN aneb JAK ŠEL ČAS… pod tímto názvem se celý týden od 3. do 8. října 2016 budeme věnovat vzpomínkám na léta uplynulá a knihovnu nabídneme tak trochu v happeningovém duchu. Vzpomínky na zašlá léta určitě vyvolá fotoarchiv samotné knihovny nebo výstava rok 1968 na Českolipsku.

K úsměvným vzpomínkám zcela jistě přispěje i oblečení knihovnic, které si daly práci a pro tuhle příležitost našly v domácích sbírkách památeční módní kousky! Celý týden budeme v dětském oddělení hrát možná již zapomenuté hry a číst budeme třeba z Odvážné školačky nebo Čuka a Geka.

A protože i samotné prostory naší knihovny jsou místy takové retro samo o sobě, zájemcům nabídneme prohlídku prostor knihovny v podobě cesty knihy ke čtenáři.

V každém případě ale chceme veřejnost pozvat 4. 10. na setkání s Martinem Krskem, autorem publikace Nejslavnější značky Ústeckého kraje, kdy si budeme povídat o osudech proslulých symbolů důvěrně známých předmětů a výrobků na severu Čech.

Na celý program jsme nebyli sami, k nám i Týdnu knihoven se přidala i knihovna Vlastivědného muzea a galerie, která po celý týden rovněž slibuje bohatý, veselý a atraktivní program

alt
alt
Nahoru