10. výročí od povodní

Městská knihovna v lednu

Verze pro tisk |

Nový rok znamená v knihovně především upozorněním uživatelům, že při první návštěvě knihovny v roce 2011 je nutné zaplatit manipulační poplatek (tzv. zápisné).  


Pozitivní zprávou určitě je, že poplatky za služby jsou stejné jako v roce předešlém, přestože rozpočet Městské knihovny v České Lípě byl výrazně snížen.

K dobrým zprávám nepochybně patří i to, že nově je k dispozici i internetové Wi-Fi připojení v knihovně na náměstí T.G.Masaryka. Tuto možnost můžete nejlépe využít v čítárně (1. patro). Nemusíte být přihlášeným uživatelem knihovny, prezenční služby i internet jsou zdarma. Mimochodem, Městská knihovna v České Lípě poskytuje připojení k internetu již od roku 1997! V té době jsme byli snad prvními a jedinými poskytovateli veřejného přístupu k síti. Připojení k internetu je k dispozici nejen v knihovně na nám.T.G.Masaryka, ale i na našich pobočkách na Ladech (Komenského 2989), Špičáku (Červeného kříže 2563) i v Dobranově. Internet je poskytován zdarma široké veřejnosti (nejen přihlášeným uživatelům).

I v roce 2011 budeme pokračovat v pořádání přednášek, kulturních pořadů nebo autorských setkání. S ohledem na možnosti rozpočtu pro rok 2011 to však bude v menším rozsahu.

Úterý  18. ledna  2011 od 17,00 hod
DUBEN A KVĚTEN 1945 MEZI BUDYŠÍNEM A PRAHOU.
Poslední vojenské operace 2. polské armády
Regionální historii konce II. světové války přiblíží Radek Andonov, amatérský badatel a člen spolku vojenské historie.
čítárna městské knihovny

Úterý 25.ledna 2011 od 17,00 hod
MÁCHA BLUES .
Zhudebněná podoba Máje v podání kytaristky, skladatelky a zpěvačky Marty Němcové a pedagoga, recitátora a publicisty PhDr. Miroslava Kováříka.
Náhradní termín za listopad.
čítárna městské knihovny

Pátek 28. ledna  2011 od 9,30 hod
Malé pohádkové čtení a hraní
dopoledne pro maminky s dětmi do 4 let
pobočka Špičák, ul. Červeného kříže

MINIGALERIE V CHODBĚ: ZIMNÍ MOTIVY
Fotografie Františka Jeništy

 

Nahoru